Atrakcje turystyczne i sportowe w Kotlinie Kłodzkiej, co ciekawego da się robić w Zieleńcu.

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaproponowania dla turystów, trudno się więc dziwić, że rejon ten co roku odwiedza wiele tysięcy ludzi. Piesze i rowerowe szlaki są pełne tak naprawdę od wczesnej wiosny do późnej jesieni, malownicze trasy przebiegają pomiędzy pięknymi okolicami, zapewniając ciszę, spokój i kontakt z naturą. Znajdą coś pośród nich i młodzi, szukający adrenaliny kolarze, i całe rodziny szukające raczej tras, na jakich sobie poradzą.


Polanica Zdrój
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei zima to okres, gdy w rejonie tym zaczynają się pojawiać tysiące miłośników białego szaleństwa. Coraz liczniejsze trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i stoki ze sztucznym naśnieżeniem zapewniają świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Poza tym w rejon ten często przyjeżdżają artyści i ludzie z pierwszych stron gazet - to jeszcze bardziej napędza zainteresowanie tym wspaniałym regionem. Zainteresowanie to widać zresztą bardzo dobrze przy szukaniu kwater i miejsc noclegowych, w niektórych okresach zimy lub lata są z tym duże problemy. Zobacz: dowiedz się więcej o noclegach w Dusznikach Zdrój.

Najpopularniejszym w tym rejonie kraju narciarskim ośrodkiem stał się Kudowa Zdrój, miejscowość położona na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to również najwyżej leżąca miejscowość Sudetów, mająca specyficzny klimat porównywalny z tym, jaki można spotkać w Alpach. I dzięki takim właśnie warunkom w Kudowie Zdrój panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Działa w nim ponad dwadzieścia narciarskich wyciągów o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, część z nich jest oświetlona więc pozwalają na jeżdżenie nawet jak jest ciemno. Dla zaciekawionych: pensjonaty do wynajęcia w Kudowie Zdrój.


skały
Napisał: the BRT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oprócz tego w Dusznikach Zdrój da się bardzo przyjemnie spędzić czas na rowerze, pośród tamtejszych tras każdy może znaleźć odpowiedniego na swoje umiejętności. Miejscowość ta cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc należy pamiętać o tym, żeby odpowiednio wcześnie zastanowić się nad noclegami, jeżeli się zabierze za to za późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki będą już pozajmowane i nic ciekawego może się nie znaleźć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:22
Tagi: warunki, miejscowość, kotlina