Borelioza – dolegliwość wywołana poprzez ukąszenie kleszcza, również przez niego przekazywana.

Wybierając się na wypad do lasu niezbędnością jest precyzyjne przygotowanie się do tego. Więc co trzeba wziąć ze sobą . Właściwy ubiór to istota, dobrym rozwiązaniem będą dresy a także adidasy.


Albowiem liście drzew jest to doskonałe lokum dla różnego rodzaju owadów trzeba zabezpieczyć również swoją głowę przez ubranie czapeczki z daszkiem albo chustki. Jak wiadomo drzewa w lesie są idealnym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla ludzi są wprawdzie niebezpieczne.

Po zakończonym spacerze w lesie powinno się nadzwyczaj dokładnie sprawdzić miejsca, w jakie kleszcze najżwawiej są w stanie się wpić. Owymi miejscami są okolice za uszami, szyja jak i okolice intymne. Dlaczego będzie to tak istotne? Zatem kleszcze mogą spowodować dość ciężką chorobę nazywaną borelioza. Czym się charakteryzuje a także jak jest w stanie się z niej wyleczyć? Borelioza będzie chorobą wywołaną przez ukąszenie kleszcza. Głównie symptomy będą takie jak w przypadku grypy, to znaczy wysoka temperatura, ból gardła bądź głowy, tiki mięśni a także sporo innych. Choroba rozwija się przez kilka tygodni (od jednego do trzech) od momentu kiedy kleszcz ukąsi.

przejdź do strony
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com
Diagnozowanie owej choroby jest bardzo trudne oraz długotrwałe. Nieraz leczenie trwa nawet 1,5 roku (tyle trwa w najcięższych przypadkach) jednak przeważnie kuracja trwa parę tygodni. Leczenie będzie to przeważnie antybiotykoterapia, inaczej podawanie antybiotyków przez określony czas. Zazwyczaj leczenie antybiotykami trwa kilkanaście dni, bo podawanie tego rodzaju leku może powodować ubytek na zdrowiu pacjenta. Od czego zależny jest czas podawania antybiotyku - zobacz. Zatem zależny jest on od stadium boreliozy jak i okresu, w jakim została ona zdiagnozowana u pacjenta.


Jak najbardziej każdy traf zachorowania jest inny, dlatego niezbędne jest ustalanie indywidualnych dawek jak i czasu aplikowania antybiotyku pacjentowi. Jak widać borelioza jest to choroba, z którą należy jak najszybciej zacząć walczyć. Dzięki szybko podjętym działaniom można w znacznym procencie skrócić czas terapii antybiotykowej, jak również okres całego leczenia tejże choroby. Boreliozy nie należy lekceważyć, ponieważ może przyczynić się nawet do śmierci pacjenta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:42:44
Tagi: las, liście, owady, Leczenie, Kleszcze