Co jesteśmy w stanie w mieście, a co na wsi? Konkretny dylemat rzeczywiście jest bez sensu. A to dlaczego

Niemal identycznie gdy udajemy się na wieś, by odpocząć od miejskiego chaosu, identycznie wybieramy się do miasta, żeby coś załatwić. Takie właśnie jest to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy znajdujemy się po jednej lub po innej stronie, lecz zawsze mamy jakieś powody do narzekania, ponieważ jak mieszkamy na odludziu chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy żyjemy w mieście pragniemy spokoju. No i jak to pogodzić?

pokój hotelowy
Napisał: Schezar
Na podstawie: http://www.flickr.com
To identyczne zachowanie jak w sytuacji pogody. Kiedy jest zima już mamy dosyć mówimy, ażeby już się to skończyło, by zrobiło się ciepło. No i następnie nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, gdy rozpoczynamy narzekanie na zbyt wysoką temperaturę...Zdaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze pojawią się narzekania. Nie jest wiadome do końca, czy to polska cecha narodowa, czy najzwyczajniej taka już jest natura ludzka. Odnosząc nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie występują dwie pory roku: sucha i mokra, to nie wiadomo czy jesteśmy w bardziej beznadziejnej sytuacji.

U nas, chociaż pory roku powoli się zmieniają jest jednak duża różnorodność. Mamy przecież gorące, a nawet upalne lato, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę. No i albo pełną magii, albo ponurą jesień. Tam, gdzie jest tylko pora sucha i deszczowa przez jedną część roku aż do znudzenia aura jest identyczna, w drugiej części roku podobnie, ale tym razem ciągle pada deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali? Identycznie jak ten cały konflikt pomiędzy miastem i wsią. Ktoś żyje pod Wrocławiem i jest świadomy, iż są sale konferencyjne Wrocław, galerie handlowe, urzędy, restauracje Wrocław również posiada i bary, kina... Lecz wrocławianin w takiej sytuacji powie, że za to za miastem, znajdują się pola, jest cisza oraz spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobaczrestauracja hotelowa
Napisał: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tymczasem da się to pogodzić. Co to za problem wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Mieszkając na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic trudnego. Podobnie, jak żyjesz w dużym mieście, to w weekend możesz zaplanować wypad na łono natury. Może to i niedługi taki weekend, no ale nie można nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:15
Tagi: pogoda, kino, klimat, natura