Darłówko - doskonały propozycja na urlop 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy ułatwia most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce.

wakacje 2015 nad morzem
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu określanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, spełniający jednocześnie funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego bardzo dobrze widać calutki pas portu. Cumują tutaj imponujące jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Bardzo dużo tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt wybudowany został w XIX, jednakże od momentu jego powstania zrobiono tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tamtej chwili wygląd latarni nie zmienił się.

Ogromną atrakcją Darłówka jest plaża (https://www.strojekapielowegabbiano.pl/stroje-dwuczesciowe.html) przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża (https://bodyciao.pl/pl/c/Zlota-Plaza/48) wschodnia jest częściowo odseparowana od morza kamieniami. Występują tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest dobry mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i posiada znaczne ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla miłośników historycznych pojazdów wojskowych. Corocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co powoduje, iż impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wówczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się także pozostałości po szalenie atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Warto także wspomnieć, że podczas stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Kompletną ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Darłówku można odnaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki:
- Darłówko noclegi
- pensjonaty Darłówko
- Darłówko kwatery
- domki do wynajęcia nad morzem

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:17
Tagi: morze, turystyka, koncerty, noclegi, plaże, porty