Dlaczego w ojczyste góry jedziemy nie tylko zimą, ale także w czasie wakacji

Miłośnicy wysokogórskich wycieczek już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym słowem nadchodzące wakacje 2015. Można rzecz jasna ponownie pojechać do stolicy Tatr, ale wiadomo, tam turystów jest tak wielu, że nie każdy pragnie wytęskniony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę te mniej rozpoznawalne miasteczka usytuowane w polskich górach.
wędrówki górskie
Napisał: Jennifer C.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapalonym fanom górskich szlaków i pozostałych atrakcji dostępnych jedynie w górach możemy z całą odpowiedzialnością zaproponować co najmniej kilkudniowy pobyt w Szczyrku. Jeśli ktoś wybiera się nad rodzime morze, to pogody wybrać nie jest w stanie. Mżawka i niska temperatura mogą zepsuć długo planowany urlop, bo przecież nad Bałtyk najczęściej udajemy się po to, aby opalać się na plaży i pochlapać w wodzie. Sytuacja ma się trochę odmiennie, gdy decydujemy się na wypad w góry - tutaj aurę niezwykle trudno przewidzieć, ale niewielki deszczyk na pewno nie przegoni urlopowiczów z górskich szlaków. Co najwyżej panoramy będą mało urzekające. Dlatego część osób już na wiosnę szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w sieć frazę noclegi w Szczyrku.Aura zawsze będzie zagadką, ale na szczęście górskie miasta oferują także i inne atrakcje poza rzeczonymi tutaj wypadami w góry. Jeżeli synoptycy zapowiadają gwałtowne nawałnice, to rozsądniej wolny czas przeznaczyć na zwiedzanie Brennej (popularna strona). Można nawet już w fazie poszukiwań wybrać zabytkowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze przewodowej hasło Szczyrk noclegi w historycznym budynku. Na szczęście dla pasjonatów nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w nietradycyjnie wyposażonych apartamentach.

wędrówki górskie
Napisał: Björn S...
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby wakacje 2015 mogły zostać mile zapamiętane, planowanie wyjazdu warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Niekiedy wypady odłożone na ostatnią chwilę również okazują się zupełnie udane, ale nie ma powodu, aby o udanej eskapadzie miał decydować przypadek. Korzystniej zorientować się w propozycji noclegowej, aby później nie przepłacać. A poza tym pomyślmy o tym, co będziemy robić, gdy aura nie będzie nas rozpieszczać. Jak już wcześniej spostrzegliśmy, wyjazd w góry wcale nie musi oznaczać wysokogórskich wycieczek. Równie dobrze jesteśmy w stanie odwiedzić okoliczne miasta, na przykład na jeden dzień pojechać do Bielska-Białej i skontrolować, co mieszczą tamtejsze muzea i koniecznie skosztować smaków miejscowej kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:43:11
Tagi: góry, urlopy, pensjonaty, szlaki