Elementarne wyposażenie na górskie zimowe wycieczki, co powinno się posiadać wtedy przy sobie.

Wycieczki zimowe po górskich szlakach to wspaniałe przeżycie, ale niekiedy przerodzić się mogą w duże zagrożenie życia. Wiele osób to sobie lekceważy, i niektórzy zapłacili za to najwyższą cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu trafić się może jakieś załamanie pogody, warunki zmieniają się bowiem z godziny na godzinę.

I nawet na jednodniowy wypad trzeba założyć odpowiednie buty, zabrać ze sobą coś ciepłego i pelerynę przeciwdeszczową, a oprócz tego sprawny telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem znacznie trudniejszym do górskich wycieczek, a co się z tym wiąże dużo niebezpieczniejsza. Szlaki mogą być pokryte śliską warstwą lodu oraz śniegu, wiatr i mróz mogą spowodować szybkie wyziębienie organizmu, a padający śnieg może w dużym stopniu zaburzyć orientacje w terenie. Z tego też powodu każde zimowe wyjście musi być od początku do końca dokładnie zaplanowane, trzeba skompletować całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co się ze sobą weźmie zależeć może nawet życie tych, którzy wyjdą w góry.Jedną z najważniejszych rzeczy na takie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania powinny być odporne na wodę i dobrze izolujące od chłodu, nawet na krótki marsz powinno się zabrać podstawowy zestaw, jaki niekiedy nawet ocalić życie. Doskonałym wyborem są na przykład wyroby firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta codziennie chodzą setki miłośników górskich wędrówek i jeszcze nigdy one nikogo nie zawiodły.
Jeśli szlak będzie przebiegał w okolicy, w której może być dużo śniegu, to koniecznym wyposażeniem będą detektory lawinowe. Po przejściu lawiny człowiek przeżyje nawet kilkanaście minut, jeśli nie będzie miał detektora szanse na odnalezienie pod zwałami śniegu są bardzo niewielkie.

Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać więcej informacji? To, odkryj witrynę (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-paul-hewitt-c-2_66.html), która da Ci dużo interesujących faktów.

W plecaku koniecznie powinien się także znaleźć prowiant i termos z gorącą herbatą.

W czasie chłodu organizm dużo szybciej zużywa kalorie, więc niezbędne będzie jej regularne uzupełnianie, tak żeby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeżeli się tego wszystkiego będzie przestrzegać, to nawet zimowe wędrówki nie będą niebezpieczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:42:15
Tagi: śnieg, obuwie, producent, cena, energię