GPS pomocnikiem w podróżowaniu

Podróżowanie było swego czasu dość zawiłym procesem, wymagającym dużo czasu i wysiłku. Często jeszcze nie powstaliśmy z sofy a już pot spływał nam po grzbietach ze zmęczenia, bowiem potrzeba było zaprojektować przebieg całej podróżny - od początku do mety, zakupić (albo wypożyczyć) mapy punktu docelowego, ewentualnie zdać się na pilotów znających regionalne trakty.


ciekawa strona
Napisał: halfrain
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do tych przygotowań naturalnie trzeba było sporo czasu oraz energii które zdołalibyśmy spożytkować w inny sposób, np. badając lokalną przeszłość, albo mieć czas na inne rozrywki, niekoniecznie związane z zamyślaną wycieczką.

Na szczęście współcześnie rozporządzamy narzędziami w znacznym stopniu ułatwiającymi prowadzenie samochodu. Pewien czas temu wynaleziono urządzenia elektroniczne Garmin, które bez problemu poprowadzą nas do finiszu eskapady dzięki zainstalowanym mapom wszystkich miast i miasteczek. Urządzenia elektroniczne Garmin potrafią nas prowadzić, ponieważ stosują do ustalania naszej aktualnej pozycji sieci sputników wirujących nad Ziemią.

Te niezwykle dokładne urządzenia funkcjonują bez względu na warunki pogodowe. Warunkiem prawidłowego działania naszej nawigacji jest stała modernizacja aplikacji. Zapewni nam ona nie tylko bieżącą mapę Polski ale też mnóstwo najróżniejszych danych przydatnych kierowcy w czasie podróżowania (np. zaznaczone będą punkty niebezpieczne, przewidywane remonty dróg lub inne utrudnienia).


Dodatkowo urządzenia elektroniczne Garmin zaopatrzone zostały w wersję głosową - tutaj porównasz informacje.
elektronika
Napisał: ASSA ABLOY Sicherheitstechnik Gm
Na podstawie: ASSA ABLOY Sicherheitstechnik GmbH
Przyjemnym głosem lektor pokieruje nas po założonej trasie. Jeżeli zdarzy się nam przekształcić trasę nadmienione urządzenie przeliczy ją w taki sposób, aby w każdej sytuacji dotrzeć do finiszu, dlatego bez żadnego kłopotu można w dowolnej chwili zboczyć z wytyczonej trasy, aby móc zobaczyć coś co przypadkowo nas zaciekawi. Nie ma zatem trudności aby z maluchami pojechać w jakieś czarujące miejsce napotkane w czasie podróżowania, urządzenia elektroniczne Garmin i tak doprowadzą nas do kresu podróży bez zbędnych nerwów.

Wspomniane urządzenia z racji swych niewielkich rozmiarów przydać się mogą nie wyłącznie kierowcom ale i piechurom kluczącym np. po górskich szlakach bądź innych manowcach, a i cykliści będą zadowoleni z nawigacji oferowanej przez wspomniane przedsiębiorstwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:43:01
Tagi: urządzenie, Elektronika, firma