Gra w darta, czyli w lotki inaczej rzutki, jako jedna z najbardziej lubianych rozrywek podczas wspólnego wypadu do pubu.

Grywanie w darta, czyli w lotki czy też rzutki, to jedna z najbardziej lubianych rozrywek podczas wspólnego wyjścia do pubu na piwo. Gra umila chwile razem spędzany z przyjaciółmi, ale także zezwala zabawić się czy przerwać nie fajną ciszę, gdy zakończą się tematy do rozmawiania. Dla właścicieli pubów, rzutki to także recepta na przyciągnięcie do lokalu większej ilosci odwiedzających – dzięki organizowanym konkursom, ci którzy mają wyjątkowo trafne oko i potrafią rzucać pod odpowiednim kątem i z wymaganą siłą, dostają wygrane, przeważnie w postaci w talonu, a bywa nawet pieniędzy.
Napisał: Harry Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gra w rzutki jest nie tylko rozrywką „do kufelka”, ale całkiem poważnym sportem, który doczekał się swych własnych zawodów, cieszących się powodzeniem wśród grających, jak i kibiców, zwłaszcza tych zebranych przed TV. Rzutki wielką popularnością cieszą się w Anglii, Irlandii, krajach skandynawskich i w USA. Gdy chodzi o nazewnictwo, to prawidłowa formą są: dart, lotki, ewentualnie rzutki, ale terminy: strzałki, darty, dartsy – są formami niepoprawnymi. Sklepy sportowe posiadają w swej podaży tarcze i rzutki różnorakiego rodzaju.Przed zakupem akcesorii do darta, trzeba upewnić się, czy lokum, w którym docelowo ma być on zlokalizowany, zapewnia ku temu wystarczające warunki. Zgodnie z wymogami darta angielskiego umieszczenie tarczy na ścianie od podłogi do środka tarczy musi być 173 cm odległości, gdzie stoi zawodnik. Świetny wymiar to 237 cm, mierzony od punktu, w jakim będzie stał zawodnik do miejsca, w jakim tarcza odstaje od ściany.


dart
Napisał: Paul Sableman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do wyboru są generalnie następujące warianty tarcz: papierowe flokowane, z plastiku, sizalowe i elektroniczne. Głównie kupowanymi tarczami są sizalowe a także elektroniczne. Tarcze sizalowe z tworzywa tekstylnego (sizal) na sklejkowej (a w najtańszych propozycjach przeznaczonych do zabawy dla nastolatków – wykonanej z kartonu) podbudowie. Są to tarcze przeznaczone do stosowania amatorskiego, przeważnie w mieszkaniu. Umożliwiają wypoczynek i treningi o wszelkiej porze dnia i nocy, bo są bezgłośne. Elektroniczne automaty to z kolei alternatywa dla profesjonalistów, a głównie do różnego rodzaju lokali, takich jak puby, bary czy salony gier.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:54
Tagi: sport, gra, pub, tarcza

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne