Które sporty będzie można uprawiać podczas zimy, czyli plusy narciarstwa, snowboardingu czy jazdy na łyżwach.

Zima w naszym kraju trwa znacznie dłużej niż lato, a tak naprawdę sportów typowo zimowych jest raptem kilka. Ale wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem i wśród dzieci, i wśród dorosłych. Jednym z najpopularniejszych sportów jest jazda na łyżwach. W dużych miejscowościach nie będzie problemów ze ślizgawkami, w wielu z nich działają lodowiska zadaszone, zupełnie niezależne od auty, ale również lodowiska na powietrzu, działające wtedy, gdy pogoda na to pozwoli.


polecana strona
Na podstawie: http://www.sport-shop.pl/
Jazda na łyżwach nie jest drogim sportem, nawet nie posiadając własnych łyżew da się cieszyć tym rodzajem rozrywki. Przy wszystkich lodowiskach można wypożyczyć łyżwy, koszt tego raczej nie wyniesie więcej niż dziesięć złotych, a analogicznie będzie kosztował bilet na lód. Wielu ludzi obawia się trochę pójścia na ślizgawkę, gdyż nie umieją oni jeździć. Faktycznie początkowo będzie pewien problem ze złapaniem równowagi, lecz najczęściej po kilku wizytach większość ludzi czuje się na tyle pewnie, że bez problemów zaczynają się poruszać na lodowisku.

narty
Napisał: fabianpimminger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieco drożej będą wychodzić kolejne zimowe sporty, to znaczy jazda na nartach i snowboard. Tu jakimś kłopotem jest konieczność dojazdu na jakiś stok. O ile osoby mieszkające w południowej części kraju mają je dość blisko, to z Wielkopolski czy Pomorza trzeba już kawałek drogi jechać. Jeżeli ktoś nie będzie miał swoich nart, to także nie jest to problemem, przy wszystkich wyciągach znajdują się wypożyczalnie, w których wszystko można skompletować. Cena za pożyczenie wyposażenia narciarza jest wyższa, niż za łyżwy, lecz najczęściej pożycza się go na jeden dzień albo nawet dłużej.


Kolejnym kosztem, jaki należy uwzględnić podczas wyjazdu na narty jest opłacenie wyciągów, tu również należy się liczyć z koniecznością zapłacenia kilkudziesięciu złotych. Ale za cały dzień jeżdżenia po zaśnieżonych stokach także nie będzie to to jakoś bardzo dużo, a zadowolenie z jeżdżenia jest bezcenne. W sumie bez względu na to, czy będzie się jeździło na łyżwach, nartach czy snowboardzie, to najbardziej istotne powinno być, żeby choć trochę aktywnie podczas zimy wolny wolny czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:42:29
Tagi: zima, sport, stok, lodowisko