Ocal życie niechcianego psa - z jakiego powodu powienieneś rozważyć adopcję psa ze schroniska.

Ludzie, którzy podejmują się opieki psa, wiedzą, że jest to duża odpowiedzialność. Jednak z troski do naszego pupila stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz zwierzak odwdźięcza się całkowitym uwielbieniem, oddaniem i miłością. Nie wszystkie psy miały tyle pomyślności by spotkać na swojej ścieżce człowieka, który o nie zadba.

Uratuj życie niechcianego zwierzęcia
polecana oferta
Napisał: JakeCop
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wbrew trendowi na rasowe psy, wciąż są osoby, które zdecydują się na małego, bezdomnego kundelka. Posiadanie psa z szlachetnym rodowodem nęci, są one niezwykle piękne, nierzadko obdzielone unikatowymi cechami. Jednakże trzeba pamiętać, że tych psów nikt nie wyrzuci, one zawsze znajdą ciepły dom. Dlatego nie zapominaj zwierząt, które nie miały tyle szczęścia w życiu.

Zastanów się czy opłaca się zapłacić spore pieniądze na szlachetnego psa, czy może bardziej słuszne jest zabranie go z ulicy i ocalenie jego życia? Wstąp do pobliskiego schroniska dla zwierząt i rozejrzyj się - może któryś ze psiaków ujmie Cię za serce. W schronisku natrafisz na psy (idź do serwisu) wszystkich ras i gabrytów, z pewnością któryś przyciągnie Twoją uwagę. Będziesz również mógł wybierać w wieku. Te małe mogą jeszcze potrzebować tresury załatwiania się poza domem, te starsze z pewnością są już przeszkolone - polecana oferta.

Adoptowałem psa! Co teraz? Jeżeli jestes już szczęśliwym posiadaczem psiaka, kolejnym celem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz musiał mieć dla niego linki, obrożę i karmę. Będąc w sklepie zoologicznym warto zajrzeć do działu "zabawki dla psa" i kupić coś dla swojego pieszczocha. W asortymencie będzie mnogość najróżniejszych akcesoriów - fruwające dyski, gumowe gryzaki, piłki - wszystko przy użyciu czego psy (https://legovisko.pl/pl/p/Pokrowiec-legowisko-kanapa-deluxe/77) mogą rozładować nadmiar energii i trochę pobiegać.


Należy wystrzegać karmienia psa pożywieniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego właściwy pokarm i może spowodować kłopoty żołądkowe. Zabronione powinno być karmienie psa czekoladą! Mimo, że ją uwielbiają, to czekoladki przyczyniają się do wytwarzania się niebezpiecznych toksyn, a te z kolei wpływają na układ trawienny, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, staraj się nie opuszczać swojego zwierzaka na całą dobę. Pamiętaj o wyjściach na dwór przynajmniej 3 razy na dzień. Twój zwierzak z pewnością zrewanżuje się bezwzględną miłością i lojalnością!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:42:20
Tagi: dom, serce, miłość, nauki, ofercie