Pieniny to wspaniałe miejsce na wakacje. Odnajdziesz tu multum atrakcji i odpoczniesz od miejskiego hałasu

Nad Dunajcem nie brak miejsc ciekawych pod względem kulturowym, a z wartościowymi zabytkami można się tu zetknąć niemal na każdym kroku. W dolinie tej wielkiej rzeki największą uwagę przyciąga jednak przyroda.

Wspaniałe Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, obejmujący swoim obszarem najbardziej cenne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zaliczany jest do najbardziej odwiedzanych przez gości parków narodowych w Polsce. Skąd jego wyjątkowość? Pieniny to niezwykłe góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy oraz największa atrakcja – przełom Dunajca – to najbardziej zjawiskowe cechy tego obszaru. Ruch turystyczny w Pieninach rozwija się z powodzeniem od wielu lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne kuszą turystów swoim pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka (https://eccotravel.eu/peru/) jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu miejsc noclegowych, jak domki Pieniny (zobacz na Ruszaj w Polskę).

las
Napisał: the BRT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest perfekcyjnym miejscem dla wielbicieli niezwykłych roślin. Na tutejszych łąkach możemy zobaczyć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brak także wspaniałych lasów. Największym uznaniem cieszą się tu jednakże murawy naskalne czy rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Barwne motyle i owady to kolejna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są także znane z cudownej kultury oraz cennych zabytków. To dzięki nim od wielu lat może rozwijać się tu turystyka (sprawdź także atrakcje w Białowieży), a przybywający tu goście na deficyt atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i wypoczynku jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał niezwykły skansen. Jest to Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren której przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.

Do dziś służą one przyjeżdżającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je ). Nie brakuje tu także wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla piechurów, ale również dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków czy słynnych spływów Dunajcem. Powinniśmy też zwiedzić tak istotne dla regionu miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście powinniśmy zostać na dłużej, turystyka jest tu na bardzo wysokim poziomie, najlepiej wynająć Szczawnica domki letniskowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:25
Tagi: noclegi, lasy, dunajec, park narodowy