Ruszaj przed siebie!

Coraz więcej Polaków oddało się pasji biegania, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Dlaczego to robią? Dla zdrowia, odstresowania się, udowodnienia sobie i innym, że podołają... Argumentów jest tyle, ilu biegaczy.

Dodatkowo to tani sport, gdyż aby uprawiać jogging niekonieczne są długie szkolenia czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, dobre jakościowo koszulki sportowe i... ruszamy w trasę.
Idealnie jest kiedy koszulka zapewnia dobrą wentylację, a bezszwowe wykonanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć i podrażnień. Dobrym rozwiązaniem są też elementy odblaskowe np. przy kołnierzyku oraz kontrastowe wstawki, które poprawiają naszą widoczność.Pamiętajmy, trening wczesną porą lub wieczorem w zimniejszy dzień wymaga założenia koszulki do biegania z długim rękawem. Jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej odnośnie tego tematu, zerknij na tę stronę.

steppery:
Na podstawie: Sport-shop.pl
Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu mawiają, że jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny. Bieganie to przede wszystkim dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. W sytuacji gdy nie czujemy się na siłach na przygodę z joggingiem, wybierzmy Nord Walking. Należy jedynie wcześniej zaopatrzyć się w kijki i odpowiednie buty. Mile widziany jest także krokomierz (więcej informacji tu: ), który wyposażony w funkcję mierzenia kroków w przebytym dystansie, pomiar ilości spalanych kalorii, oraz pomiar trasy jaką pokonaliśmy, uatrakcyjni nasze działania. sport (Kursy trenerskie Zielona Góra)Najważniejsza zasada NW? Zdrowie samo nie przyjdzie – musisz je sobie wychodzić, toteż wskazane jest wyruszyć w drogę.Gdy za oknem deszcz, wichura, a nas rozpiera ogrom energii, możemy pokusić się o zakup steppera. To idealny pomysł gdy zależy nam na wymodelowaniu sylwetki. Steppery umożliwiają nam ćwiczyć praktycznie w każdym miejscu, dodatkowo zajmując mało miejsca (np. pod łóżkiem).Wiedzmy, że każda forma ruchu jest dobra. Zdecydujmy się na taką, która da nam największą frajdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:41:23
Tagi: trening, efekty, bezpieczeństwo, Forma, bieganie, Ćwiczenia aerobowe, trasy, elementy odblaskowe