Windsurfing - jakie miejsca Polski są najlepsze, by uprawiać ten sport?

Chociaż wydawać by się mogło, że windsurfing nie jest dość popularny w naszym kraju, nie jest to wcale prawdą, a coraz więcej ludzi decyduje się na ten rodzaj aktywności. To łączenie deski surfingowej z żaglem pozwala nie tylko obcować z wodą, lecz także zachować kondycję oraz sprawdzić własne umiejętności. Windsurfing zapewnia również duże dawki niekłamanej adrenaliny, co jest zdecydowanie ogromnym plusem tej dyscypliny.


windsurfing
Napisał: sunriseOdyssey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście, aby pływać prawidłowo, a dodatkowo wykonywać wszelkie techniki, trzeba się wyszkolić. W Polsce znajdziemy mnóstwo szkółek, dzięki którym można doskonale nauczyć się operować deską i żaglem.
Głównym miejscem dla surferów jest oczywiście polskie morze. Szczególnie wyjazdy windsurfingowe organizowane są na Półwysep Helski, gdzie panują świetne warunki do aktywności tego typu. Warto jednak mieć świadomość, że tak naprawdę odpowiednie jest każde miejsce, w którym odnajdziemy wodę, słońce oraz rzecz jasna wiatr.

Jest to idealne rozstrzygnięcie dla osób, które przykładowo chcą surfować w weekend, a morze - (zobacz więcej - zatoka pucka noclegi) znajduje się zdecydowanie za daleko od ich miejsca zamieszkania. Tak naprawdę dobre warunki można spotkać w niemalże całej Polsce. Hel ma bardzo dużo plusów. Przede wszystkim jest tam bardzo dużo miejsca, a zachodni wiatr ułatwia zabawę. Należy jednak pamiętać, że świetne warunki powodują także tłumy ludzi. Jeżeli chcemy uczyć się w spokoju, warto wybrać inny obszar. Gdy chcemy postać nad morzem i przy okazji urlopu uczyć się żeglowania na desce, dobrym miejscem stanie się Pomorze Zachodnie. Jak wiadomo nie każdy lubi nadmorski klimat. Dla takich osób doskonałe będzie Pojezierze Mazurskie oraz inne jeziora w Kraju. Warto jednak wiedzieć, że fale na takich akwenach mogą być znacznie mniejsze, w związku z tym to miejsca lepsze dla osób uczących się. Przy dobieraniu odpowiedniego miejsca warto także wziąć pod uwagę okolicę, gdzie będziemy spędzać czas poza sportem.


fale
Napisał: mmlolek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonale widać, że aby uprawiać windsurfing nie trzeba jechać nad morze i nierzadko przejeżdżać cały kraj. Idealnych miejsce jest bardzo dużo. Najważniejsze jest dopasowanie miejsca do swoich umiejętności. Aktualnie niemal wszystkie oferty odnajdziemy bez problemu w Internecie, dlatego też naprawdę warto przeglądać dostępne witryny. Dodatkowo funkcjonują także strony tematyczne, przy pomocą których nie tylko upewnimy się dokąd pojechać, lecz także jakie sprzęty koniecznie ze sobą wziąć. Czytanie wszelkich aktualności na pewno pomoże nam w szczegółowym zaplanowaniu urlopu. Oprócz tego mamy możliwość zapoznania się z rekomendacjami innych odwiedzających i spojrzenia z ich punktu widzenia. Oczywiście nierzadko oceny są powodowane osobistymi względami, więc jeżeli bardzo chcemy gdzieś się wybrać i czujemy, że to jest odpowiednie miejsce, warto je odwiedzić mimo wszystko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-07 07:42:41
Tagi: urlop, morze, sport, deski surfingowe, surferzy

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne