Co powinno się wziąć na urlop?

Jak spakować się na wczasy w teorii każdy wie, w praktyce zdarzają się problemy, więc tu króciutko o tym co potrzebne, mimo, iż nie aż tak oczywiste. Strojów lepiej wziąć mało, gdyż są ciężkie oraz zajmują sporo miejsca, a w dodatku, zwłaszcza jeśli jedziemy do Azji, na miejscu nadzwyczaj tanio można kupić garderobę dopasowaną do regionalnego klimatu.

Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Przy pakowaniu strojów warto wziąć pod uwagę wiarę jak też kulturę kraju docelowego: do Indii oraz krajów arabskich nie wskazane jest zabierać obcisłych rzeczy jak też bluzek z dekoltem w wypadku kobiet, lub krótkich spodni. Lepiej wziąć swobodne przewiewne spodnie a także luźniejsze koszule. Na dodatek taka odzież będzie chroniła przed atakami komarów a także ostrym słońcem. O ile wybieramy się w góry przyda się kurtka North Face jak też wysokie (powyżej kostki) Crocsy damskie które to ochronią kostkę przed możliwym skręceniem czy zranieniem - sprawdź w tym sklepie turystycznym.wakacje
Napisał: Argyll Holidays
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez względu na to dokąd wyjeżdżamy warto zabrać również: szybkoschnący ręcznik - waży mniej aniżeli batonik czekoladowy i zajmie tyle samo przestrzeni, w dodatku, albowiem wysycha w ciągu kilkunastu minut, nie zagraża mu stęchlizna. Dzisiaj większość producentów sprzętu turystycznego ma takie ręczniki w swej ofercie, ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Zabierz też ze sobą bieliznę outdoorową. Jest podszyta srebrną nicią o działaniach antybakteryjnych, dzięki temu nie wydziela niemiłego zapachu. Na dodatek dobrze wydala wilgoć na zewnątrz, natomiast dzięki temu, iż jest bezszwowa, zapewnia duży komfort noszenia. Latarka przydać się może zarówno kiedy nagle wieczorową porą zostanie wyłączony prąd, jak i w czasie powrotu do hostelu po ciemku. Środek na moskity. Komary roznoszą choróbska, a ich ugryzienia nie są zbyt przyjemne.

W dodatku możemy je spotkać wszędzie, więc dobrze jest zabrać coś, co je odstraszy. Telefon z roamingiem. Kartę SIM możemy zakupić już na lotnisku, a do rozmów miejscowych, przykładowo rezerwacji hoteli, bądź komunikacji z innymi uczestnikami wycieczki może być bardzo przydatna. Do tego można wykupić pakiet internetowy. Na wypadek zgubienia paszportu nieodzownie należy posiadać skan tak strony z danymi osobistymi jak również wizy do kraju, w którym się rezyduje. Ksero jest konieczne przy wypożyczaniu pojazdu, motoru czy sprzętu wodnego. Na ogół firmy mają własne kserokopiarki, jednakże dobrze jest mieć kilka kopii w zapasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:12
Tagi: urlop, góry, wczasy, wakacje