Coś dla osób lubiących alkohol, czyli w czym serwować rozmaite rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego perfekcyjnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt duży kontrast dla eleganckiej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest zaskakująco duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy czy whisky. Mają one przeróżne kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Znajdują się wśród nich zarówno banalnie proste karafki wykonane ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.dobre wino
Napisał: Council of Presidents
Na podstawie: http://www.flickr.com
Karafki do wina służą do podawania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, pamiętajmy, aby zwrócić baczną uwagę na to, jaki kształt ma ich dno - karafki do wina. Do wina polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna zapewnia silniejsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina w sprzedaży jest zaskakująco szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę bez oporów możemy zaserwować również wina białe. Bardzo dużo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeśli więc serwujemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad pozostał w butelce. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, serwując markowy alkohol, oryginalną butelkę umieszczamy na osobnym stoliku. Powinni pamiętać o tym ci, którzy pragną być postrzegani za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć kwadratową podstawę. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie do whisky. Wyjątkowo często sprzedaje się je razem ze szklankami do serwowania tego znanego na całym świecie trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą charakterystyczną jest grube dno. Sprawdź ofertę:

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do podawania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że serwuje się go z kostkami lodu. Tradycyjne szklanki, w których podaje się whisky mają nawet własną nazwę. Określane są jako Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest różnorodna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy również szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności.

Te wpisy z witryny, które znajdziesz po kliknięciu na ten link bez dwóch zdań okażą się pomocne - są one godne zainteresowania i potrafią Cię miło zaskoczyć.

Można je wykorzystać do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one wyjątkowo dużą popularnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:52
Tagi: alkohol, wódki, dno, Old Fashion Glass