Wspaniała podróż na Dolny Śląsk, pełna niesamowitych widoków i atrakcji turystycznych

Dolny Śląsk to bardzo dobre miejsce na wakacyjny wypoczynek. Wspaniałe krajobrazy jak również leśne ścieżki co roku przyciągają turystów na te tereny. Warto więc pojechać tam, choć raz, aby zobaczyć piękne atrakcje.

Szklarska Poręba - wodospad
Napisał: Karol K
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli wybraliśmy województwo dolnośląskie jako kierunek naszej podróży, najlepszym miastem na przystanek będzie Szklarska Poręba. Miasto to bardzo często odwiedzane jest przez fanów narciarstwa tudzież turystów kochających piesze wędrówki po górach. Chcąc znaleźć noclegi w miejscowości Szklarska Poręba hotele oferują nam mnóstwo ciekawych ofert, szczególnie w okresach letnich, kiedy stoki pozbawione są narciarzy. Decydując się na hotele w Szklarskiej Porębie będziemy mieć blisko tak samo do Karkonoszy oraz do Gór Izerskich, a okolice tego miasta na pewno będą pełne różnego rodzaju atrakcji dla turystów. Pięknym miejscem jest malowniczy rynek, który otaczany jest przez kamieniczki, różnego rodzaju restauracje a także szklarska poręba hotele (coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/HILTON-HURGHADA-LONG-BEACH-RESORT/153/40-1471-24FF.html) BossaNova poza atrakcjami dla narciarzy ma do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji- historycznych jak również kulturowych.Po zwiedzeniu miasta, w którym wynajmujemy hotel możemy wybrać się na wędrówkę po Karkonoszach. Najbardziej popularnym miejscem z pewnością jest Śnieżka, którą powinniśmy odwiedzić. Niezależnie od pory roku, Karkonoski Park Narodowy zachwyca nas cudownymi krajobrazami tudzież leśnymi szlakami, które usatysfakcjonują każdego turystę.

Karkonosze
Napisał: Anna Więckowska
Na podstawie: Anna Więckowska
Można zobaczyć malownicze wodospady jak również ciekawe formacje skalne znajdujące się na obszarze Parku Narodowego. Miejsce to jest rajem tak samo dla narciarzy jak i dla turystów lubiących piesze wędrówki po górach. Wizyta na Dolnym Śląsku będzie również dobrą okazją, żeby odwiedzić czeskich sąsiadów, ponieważ granica jest bardzo blisko. Można zaznajomić się z czeską kulturą tudzież tradycjami tudzież poznać regionalną kuchnię w sąsiednim państwie.

Przepiękne krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, iż zapragniemy powrócić w to miejsce po raz kolejny. Podróż pełna atrakcji turystycznych i wspaniałych widoków na trasach turystycznych na pewno będzie udana o każdej porze roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:45
Tagi: hotel, noclegi, Karkonosze, szklarska poręba