Czy można wypocząć na Pattaya? Prześwietlamy tę część Tajlandii.

Często powtarzana opinia jest taka, że Pattaya to drogie, hałaśliwe i brudne miejsce i jeśli chce się obejrzeć kawałek Tajlandii to każdy inny, tylko nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto się wybrać w tamte okolice? Czy warto kupić Pattaya last minute w dobrej cenie?
przeczytaj więcej na stronie www
Napisał: Phuket@photographer.net
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zła opinia o tym nadmorskim kurorcie wzięła się stąd, że Pattaya to okolica pełna strzelistych hoteli i całodobowych atrakcji typu go-go i salonów masażu dla mężczyzn. Zagraniczni turyści z całego globu najczęściej przyjeżdżają tu głównie po to, aby się wyszaleć i nie myśleć o swoim życiu codziennym i takie wczasy są dla nich synonimem hasła wakacje pattaya. Na pewno nie spotkamy tam bambusowych domków, wędrownych turystów z bagażem na plecach, ulicznych straganów z lokalnym jedzeniem ani również ręcznie robionymi pamiątkami.Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są od razu wyższe. Trzeba nastawić się na knajpki z drinkami, bary piwne na powietrzu, kiepskiej jakości jedzenie typu fast food, agencje turystyczne oferujące wycieczki albo nurkowanie z butlą. Jednak nie da się zaprzeczyć, że warunki do uprawiania sportów wodnych są tu zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew popularnym opiniom, są dość czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu na kilka dni, bo w okolicy jest mnóstwo tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu również sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najbardziej hałaśliwa część miasta, wypełniona jachtami i statkami wycieczkowymi.
Tajlandia
Napisał: VnGrijl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Za dnia zamienia się ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. Po zmroku ożywia się zaś South Pattaya, aż błyszcząca od kolorowych neonów. Wieczorem po prostu pęka w szwach od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest też spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica i to na nią warto się zdecydować, gdy planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są także pensjonaty.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod poniższym linkiem i czytaj więcej hotel z basenem nad morzem na ten temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i słynie jako najlepsze miejsce do uprawiania windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i pozostałości rdzennej populacji. Mimo to większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeżeli będziemy poszukiwać oferty „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, aby nie były to rejony najbardziej hałaśliwe, bo odcinamy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani atmosfera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:56
Tagi: urlop, wakacje, Tajlandia, Pattaya, Pattaya Beach