Dlaczego musimy zobaczyć Majorkę

Większość Polaków na dźwięk słowa “Majorka” zaczyna nucić melodię wielkiego hitu zespołu Loft sprzed 20 lat. Lecz, Majorka to znacznie więcej niż tylko taniec i szaleństwa do białego rana w tamtejszych klubach. Majorka to największych rozmiarów i bez wątpienia najczęściej odwiedzana przez turystów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Co robi największe wrażenie? Na pewno ponad 200 plaż, zabytkowe wiatraki "molinos", oraz wiele innych atrakcji, które czekają na przyjezdnych ze wszystkich stron świata.


Majorka
Na podstawie: iiimillenium.pl
Majorka last minute to raj dla miłośników wypoczynku z wodą w roli głównej, możliwości jest na prawdę dużo. Przede wszystkim, ze względu na niezwykle okazałe plaże: począwszy od dużych i zatłoczonych piaszczystych, skończywszy na cichych i nieobleganych. Poza tym, szybko znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu do szaleństw wodnych, oraz szkoły nurkowania, żeglarstwa czy windsurfingu. Z całą pewnością mali, jak i duzi zafascynowani będą oceanarium w stolicy Majorki.

Stolica wyspy, Palma de Mallorca - to największe miasto Balearów. To typowo śródziemnomorskie miasto warte jest odwiedzin. Poza palmami i kołyszącymi się jachtami zobaczymy tu wiele zabytków. Jest to miejsce, w którym można się zakochać, spędzając niepowtarzalne godziny.
Na Majorce na turystów oczekuje o różnym standardzie baza hotelowa. Począwszy od nieco kameralnych hoteli przeznaczonych dla turystów mających zamiar jedynie zwiedzać, po luksusowe ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających, liczących na dobrą obsługę i smakowite posiłki.


Wakacje na Majorce
Napisał: Thierry Chervel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na wyspę nie musimy jechać latem. Toteż warto rozważyć urlop po zakończeniu lata. Zdecydowanym plusem oferty last minute jest cena, która umożliwia zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent kosztów wycieczki. Umożliwia to podróżowanie wszystkim osobom, którzy ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na egzotyczne wycieczki, . Dla innych plusem może być wiadomość, że za podobną kwotę mogą wybrać wyższy standard hotelu i w związku z tym wypoczywać w bardziej komfortowych warunkach. Zdecydowanie warto rozpatrzyć taką opcję, szczególnie, że jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w melancholiczny nastrój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:03
Tagi: hotel, nurkowanie, atrakcje, Palma de Mallorca