Dlaczego warto biegać?

Tysiące osób oddało się pasji biegania, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Dlaczego? Dla lepszej formy, pozbycia się napięcia, udowodnienia sobie i innym, że sprostają zadaniu.
Dodatkowo to tani sport, ponieważ aby uprawiać jogging niepotrzebne są przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” ubranie sportowe i... wyruszamy przed siebie.
buty
Napisał: Clarks
Na podstawie: Clarks
Zgadza się, szybko zapadający zmrok i zimne poranki mogą być przyczyną, iż bieganie, jesienią i zimą staje się wyzwaniem, ale stosowne podejście do biegania, ułatwi radzenie sobie z pogodą i pozwoli na przestrzeganie obranego planu działania.

Gdy temperatura na termometrze wskazuje poniżej zera, zrezygnujmy z intensywnego biegu na świeży powietrzu. Wówczas trening dobrze jest przeprowadzić na hali tudzież ruchomej bieżni. Jeżeli mimo wszystko wolimy świeże powietrze, wyszukujmy dobrze oświetlone i godne zaufania miejsca. Gdy za oknem plucha dobrze jest również mieć towarzysza.
Będzie nas to motywowało i sprawi, iż czas będzie szybciej biegł o tej monotonnej porze. ”Kopa”do działania zagwarantują również urządzenia elektroniczne Garmin, które informują nas o realizacji swojego celu - porównaj produkty. Firma Garmin, która wprowadziła na rynek pierwsze urządzenia GPS dla osób
jogging
Napisał: Leo-setä
Na podstawie: http://www.flickr.com
uprawiających sporty, urządzenie do joggingu stworzyła zarówno dla profesjonalnego sportowca jak i amatora.

Do biegania zimową porą przydadzą się buty zimowe z grubszą podeszwą - . W sprzedaży znajdziemy wysokie buty do biegania, zwykle są ocieplane i specjalnie wzmacniane. Naszą uwagę powinny przykuć elementy odblaskowe (np. przy kołnierzyku, butach) oraz kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.

Ubierzmy się na cebulkę, patrząc na metki i skład tkanin – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Wybierzmy kurtki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, przez co i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa to wydatek, który się opłaca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:29
Tagi: sport, jogging, kurtka, trening