Akcesoria do jednośladów - zarys wybranych przykładów

Zakup wymarzonego jednośladu to częstokroć niemały wydatek. Rower, jak wszelki wehikuł, nastręcza jednak pielęgnacji i zabezpieczenia. Utrzymanie roweru w odpowiednim stanie pozwoli na pewne i sympatyczne eksploatowanie go przez długi czas. Schludność to główna kwestia, o jaką trzeba zadbać.

kierownica rowerowa
Napisał: Glory Cycles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli zabrudzenia są subtelne, można używać do polerowania płynu do mycia roweru i gorącej wody. W przypadku, gdy zabrudzenie jest obszerniejsze, na przykład na łańcuchu i przerzutkach jest zapiekły piasek, należy w pierwszej kolejności skorzystać ze szczotek do szorowania bicykla, a później umyć go wodą pod niedużym ciśnieniem, uważając, żeby nie dostała się ona do łożysk. Po tych działaniach wskazane jest bardzo precyzyjne wysuszenie roweru. Przed rozpoczęciem jazdy polecane jest, by zwrócić uwagę na pojedyncze fragmenty roweru. Rowerowy system hamulcowy opiera się na bezproblemowych podejściach, pomimo to należy go wielokrotnie sprawdzać i w razie potrzeby dostosowywać.Wytarte, źle ustawione klocki hamulcowe pogarszają skuteczność hamowania, a gdy ocierają o koło, krępują również jazdę. Działanie to należałoby przeprowadzać przy zastosowaniu specjalnych, twardych szczotek, pożądany będzie też klucz hakowy - klucz hakowy do roweru. Gwarancją dobrze działającego ekwipunku jest regularne dbanie o stan techniczny. W razie pojawienia się alarmujących oznak, wypada niezwłocznie odwiedzić zaprzyjaźniony serwis i oddać rower do przeglądu. Już w chwili nabywania roweru jesteśmy zmuszeni pomyśleć o właściwym do jego ceny zabezpieczeniu. W zasadzie nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie przed kradzieżą.

Napisał: halfrain
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możemy wyłącznie w najwyższym stopniu zniechęcić złodzieja i obniżyć ryzyko złodziejstw. Zapięcia mechaniczne występują w wielu typach. Dobre zamknięcia do rowerów mają silną i wytrzymałą blokadę mechaniczną. Zapobiegliwość, rozwaga i najlepsze przyzwyczajenia złączone z pewnymi zabezpieczeniami mechanicznymi, to nie gwarancja, lecz wyłączny tryb na ochronę naszego roweru przed złodziejem. Stawiając rower w miejscu publicznym nie zapominajmy o akcesoriach. Przeważnie złodzieje łakomią się na lampki i liczniki, bo są łatwe do demontażu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:20
Tagi: rower, Przerzutki, stan techniczny