Jak kompleksowo wybrać buty turystyczne, ażeby zapewnić sobie wygodę?

Niewiele osób zwraca uwagę na to co nosi. I z reguły udaje się w górzyste tereny w normalnym obuwiu. Niestety po kilku kilometrach takiej górskiej wspinaczki mało doświadczeni turyści raptem zaczynają czuć wielki ból. Niewłaściwie dobrane obuwie uwiera w pięty i nie zapobiega przemakaniu. Nieodpowiednio dopasowane buty mogą popsuć nawet najlepszą wycieczkę. Warto więc zobaczyć dla kogo dobre są buty trekkingowe niskie, a dla jakich ludzi wyższe buty górskie.

zobacz koniecznie ofertę butów w góry
Wobec tego, do chodzenia po dolinach, lesie czy też innym łagodnym terenie, najlepszym rozwiązaniem będą niskie buty, sięgające powyżej kostki. Tego typu obuwie jest lżejsze od zwykłych butów ze znacznie wyższą cholewką. To obuwie ma aczkolwiek rozwiązania stosowane w wysokich butach górskich, a więc membranę która zapobiega przemoknięciu. Dobrze wyprofilowana podeszwa zapewnia stabilizację stopy.

Jeżeli chciałbyś przeczytać większą dawkę publikacji na analizowany tutaj temat, to uczciwie zalecam ten portal - kliknij i zobacz, czy wpadła Ci w oko.

Buty trekkingowe niskie są ponadto nadzwyczaj uniwersalne.

Prócz mało męczących wędrówek warto w nich uprawiać mnóstwo różnych form aktywności. Sprawdzają się do popularnego nordic walking`u albo jazdy na dwóch kółkach. Szlaki górskie ze spadzistymi podejściami, rumowiska skalne czy całodzienne spacery po trudnym terenie opłaca się pokonywać w specjalistycznym obuwiu. Znakomicie nadają się buty górskie (odnośnik do serwisu), które chronią przed skręceniem stawu skokowego lub kostki w czasie poruszania się po nierównym terenie - .Dobrze profilowana podeszwa daje dobrą przyczepność w terenie. Użyta wkładka do usztywniania z kolei usztywnia podeszwę. Opisywane buty górskie nieraz wyposażone są w membranę jak również dobrze poklejone szwy. Przez to chronią stopy spacerowicza przed wilgocią w przypadku niezapowiedzianej ulewy.
Wyprawa w góry
Napisał: Marcus Povey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieznacznie kosztowniejsze wzory mają stosowne zaczepy do przymocowania raków. Zatem wybierając się na długie piesze wycieczki trzeba postarać się o stosowne obuwie. W pierwszej kolejności należy patrzeć na wodoszczelność. Buty górskie powinny być zabezpieczone przed przemoknięciem. Zwykła membrana nie wystarczy. Potrzeba także poznać jak odpowiednio zabezpieczać powierzchnię obuwia oraz szwów. Należy ponadto zwracać uwagę na tworzywa z jakich wykonane jest obuwie.

Naturalna skóra to stale podstawowy surowiec, z jakiego wykonuje się obuwie przystosowane do górskich wycieczek. Najważniejszą częścią obuwia górskiego jest bezspornie podeszwa. Bieżnik koniecznie musi być głęboki jak też doskonale wyprofilowany. Omówione powyżej elementy wpływają na wygodę i bezpieczeństwo górskich wycieczek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:34
Tagi: obuwie, bezpieczeństwo, wodoodporność, cholewka