Jedziemy na obóz harcerski co zabrać?

Gdy na obóz podróżujesz po raz pierwszy, spakowanie plecaka wydawać ci się może bardzo trudne. Z tej przyczyny zdecydowałem podzielić się z wami własnym sposobem żeby przejść przez cały proces bez większych komplikacji. Jeśli upakowanie to dla ciebie nie pierwszyzna, to i tak zapraszam do lektury, może znajdziesz w tym tekście coś nowego? Ja osobiście wolę być spakowany na dzień przed podróżą, nawet jeśli w dniu wyjazdu i tak miałbym mieć czas.

polecamy stronę
Napisał: SOG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć z przeróżnych powodów zdarzało się czasem nawet tak, iż pakowałem się na godzinę przed odjazdem… jednakże takie wypadki to mi się potem w śnią w koszmarach. Z tej przyczyny, acz pewnie nie odkryję Ameryki, pragnąłbym się z wami podzielić tym, w jaki sposób zabieram się do tegoż ładowania właśnie.W każdym przewodniku o pakowaniu się wyszukamy informację, by sporządzić sobie na początek, właściwie wcześniej rejestr potrzebnego oprzyrządowania. I racja, taka lista dopomaga, jednak przynajmniej u mnie była zawsze niezwykle bezładna, z tej przyczyny robiłem ją w dwóch fazach. Zazwyczaj mam zarezerwowaną na nią jedną albo dwie kartki w notesie, jaki noszę zawsze przy sobie. Na tej kartce, przez siedem dni spisuję co chcę zabrać, ale tylko w chwili gdy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam planowo nad druczkiem i nie notuje, stąd warto mieć tenże kajecik zawsze ze sobą, mnie najczęściej wpadało coś do głowy gdy czytałem książkę w tramwaju do pracy. Kiedy posiadam już tą listę, rzeczy na niej raczej nie były ułożone w jakimś porządku. W związku z tym trzeba ją uporządkować. Najłatwiej zwyczajnie przydzielić każdy przedmiot do grupy i później grupami przepisać na czysto.namiot
Napisał: Tim Regan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla przykładu podział na grupy może przedstawiać się następująco: Konfekcja – zarówno wszystkie t-shirty, jeansy, jak także bielizna, obuwie, mundur itp., istotne by ilość i typ ciuchów dobrać do spodziewanej pogody i długości wyjazdu. Spanie – a więc wszystko, co przydać się może do spania (śpiwór, pidżama, namioty turystyczne (takie jak na przykład: ) w przypadku biwaku wędrownego). Obozowe – zatem sprzęt konieczny do obozowego życia jak też zajęć: scyzoryki, kompas, latarka na czoło, krzesiwo, sznurek itp.. Inne – mapka, zaświadczenia i pieniądze, notes, śpiewnik etc.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:17
Tagi: podróż, sprzęt, obóz, pakowanie, wyjazd

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne