Na łów, na łowy, do zielonej dąbrowy

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, księży a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w polskich kniejach to już pokaźna armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.
myślistwo
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, dlatego, iż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie różnorodności gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też zalecana jest nieustająca kontrola ich liczebności.

Dawniej równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Współcześnie selekcję przeprowadza myśliwy. Eliminuje zwierzęta (http://arkadiuszgwizdala.pl/oferta/zwierzeta.html) starsze i chore. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija hodowlane zwierzęta.
Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie
polowanie
Napisał: per Corell
Na podstawie: http://www.flickr.com
chronią na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, niska waga, wytrzymałość i izolacja termiczna to najbardziej istotne cechy odzieży dla myśliwych. Membrana daje 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo funkcjonalnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ciepły, odpinany kaptur także przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. W związku z tym zasadniczym kryterium przy kupnie odzieży myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze przystosowana odzież myśliwska pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:17
Tagi: zwierzęta, ubranie, myślistwo, drapieżnik