Lato w górach

Zamyślasz spędzić wczasy w górach? To bardzo dobry projekt, ale do takiej wyprawy należy się sumiennie przygotować. Niezwykle istotna jest twoja kondycja, a także rynsztunek, który zamierzasz z sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie jedynie twój komfort, lecz także bezpieczeństwo w czasie górskiej ekskursji. Jakie oprzyrządowanie wziąć ze sobą w góry, dowiesz się z tego artykułu.
zobacz
Napisał: Christian Jiménez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezmiernie ważny będzie wybór plecaka na ekskursję w góry. Z pewnością nie powinien być on zbyt ogromny, w górzystym terenie każde zbyteczne pół kilo da ci solidnie w kości. Plecak (odwieź www) powinien posiadać wiele kieszonek wewnętrznych a także względnie zewnętrznych, a również sposobność przypięcia na zewnątrz dodatkowego sprzętu. Wybierz plecak dość wąski (użyteczny w skalnym terenie), dwukomorowy (łatwiej się wtenczas dostać do ciężkich przedmiotów, umiejscowionych w dole), koniecznie wyekwipowany w pokrowiec zabezpieczający i dopasowany do twojej sylwetki. Plecak musi posiadać pasek biodrowy, a korzystny byłby również pas piersiowy.

Nawet jeśli masz zamiar spać w schronisku, musisz być nastawiony na to, iż mogą być one zatłoczone więc wypadnie ci spać w warunkach całkiem ciężkich - pod stolikiem w jadalni lub na podeście schodów, a być może wręcz na łączce nieopodal schroniska. Musisz być na to przygotowany. Dlatego weź z sobą karimatę, najodpowiedniej dwuwarstwową oraz ochronioną od spodu termiczną folią.

Zajrzyj do wpisu, który jest pod tym linkiem i czytaj więcej części do skuterów sklep na ów temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Obowiązkowy jest też śpiwór. Najnowocześniejsze śpiwory są lekkie, ważą ok. kilograma, a mają niezwykle dobre parametry termiczne.


W górach
Napisał: Matt Kowal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieodzowny jest zestaw profesjonalnych planów oraz kompas. Najlepiej zaopatrzyć się w mapnik, wtenczas nawet podczas złej aury spokojnie można przeglądać mapę. Laminowane mapy są dobre, jednakże podczas uporczywego deszczu w końcu wilgoć dostaje się pod warstwę ochronną i niszczy mapę. Warto wziąć ze sobą kijki trekkingowe, ułatwiają one poruszanie się po górskich drożynach.

Jednak najważniejsze są buty - solidne, wodoodporne, powyżej kostki (unikniesz dzięki temu kontuzji) i z podeszwą o odpowiednim protektorze, żeby nie ślizgały się na błocie.

Obecnie wszelkie niezbędne akcesoria można kupić nie opuszczając domu, starczy w przeglądarce wystukać frazę: sklep turystyczny warszawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:14
Tagi: góry, kompas, plecak, śpiwór, mapnik

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne