Na górskim szlaku oraz w czasiepieszych wycieczek – które buty najlepiej się sprawdzą?

Wszyscy fani pieszych wędrówek lub górskich wypadów, dobrze wiedzą, że fundamentem udanej wyprawy są trafnie dobrane trapery. Złe obuwie może wywoływać bolesne obtarcia, dokuczliwe odciski i pęcherze, a nawet groźne skręcenia stawu skokowego.
buty
Napisał: Michael Pollak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żeby ich uniknąć, warto wybrać solidne buty trekkingowe. Odznacza je grubsza podeszwa, odporna na ścieranie. Zapewnia dużą przyczepność do nawet ekstremalnego podłoża i stabilność. Stopy w takim obuwiu nie powinny się poślizgnąć, czy tracić stabilność.

Masz ochotę zaznajomić się z kolejnymi intrygującymi wpisami na ten sam temat? Bez problemu. Najedź na łącze i czytaj bez ograniczeń.

Buty trekkingowe trzymają ciepło oraz nie przepuszczają chłodu i wilgotności. Z drugiej strony, gwarantują cyrkulację świeżego powietrza, tak, aby stopy swobodnie oddychały. Ważna jest także wkładka wewnątrz buta. Powinna ona pochłaniać przykry zapach i utrzymywać nogę w bucie.Pozornie mało ważnym, ale szalenie istotnym elementem butów trekkingowych są wypustki stabilizujące. Umieszczone w pobliżu języka, zapobiegną plątaniu się sznurówek. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując buty trekkingowe? Więcej w temacie: .Choć ich podeszwa musi być gruba, one same nie powinny dużo ważyć. Wbrew pozorom nadadzą się nie jedynie na wycieczki w górach. Trekking to prostu wędrowanie po trudnym terenie. Trapery zakładane na taką eskapadę muszą móc znieść każde okoliczności. W naszych sklepach znajdziemy wiele modeli takich butów. Jednym z najpopularniejszych sprzedawców jest firma The North Face. Obok uznanych przez użytkowników butów trekkingowych, oferuje też bogaty wachlarz odzieży – od bielizny, poprzez koszulki aż po kurtki i elementy wyposażenia – czapki , rękawice, plecaki i namioty. The North Face ma swoje linie przeznaczone kobietom, najmłodszym i mężczyznom.

Szukasz podobnych informacji na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź do serwisu a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Produkty marki możemy nabyć zarówno w specjalistycznych sklepach trekkingowych, ale też online. Tutaj przeczytasz najnowsze dane: .


góry
Napisał: Nassfeld
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając się na wycieczkę w góry lub długą pieszą wycieczkę, należy zadbać o należyte przygotowanie. Fundamentem muszą być niezawodne buty – to w końcu one umożliwią nam dotarcie do celu i spokojny powrót.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:48:23
Tagi: góry, buty, podeszwa, trapery