Pasja – zawsze można ją znaleźć - pokazujemy wybraną

Hobby – mamy je bardzo rozmaite. Jedni lubią kolekcjonować kwiaty, inni uprawiają konkretny sport, jeszcze inni kochają czytać. To, co jest pewne, to fakt, że ludzie mający pasję, żyją dużo przyjemniej. Są o wiele szczęśliwsi i mniej zestresowani. Nawet jeżeli w pracy lub w domu mają powody, aby się denerwować, to mają również swoje poletko, w którym mogą zniknąć i odreagować. To bardzo cenne mieć coś własnego, coś, co daje nam siłę i energię aby działać i sprawia, że nasze życie jest znacznie bardziej kolorowe.


Gdy mamy hobby, nie musimy nawet lubić swojej pracy, możemy ją traktować jako coś przejściowego, środek do celu. Po pracy bowiem możemy całkowicie się odprężyć, przeznaczając czas na to co lubimy.
Więcej tutaj
Napisał: Anders Rune Jensen
Na podstawie: http://www.flickr.com
A czy ty masz już jakieś hobby? Jeśli nie, to może najwyższa pora, by wreszcie poszukać czegoś takiego? Mamy do wyboru w rzeczywistości sporo możliwości. Możesz popróbować każdej z nich, aż ostatecznie trafisz na coś, co faktycznie mocno cię wciągnie. Pamiętaj jednakże, że nic na siłę. Nie ma sensu zmuszać się do tego, aby coś było naszym hobby.
Czego zatem warto spróbować? Wielu jest takich ludzi, których fascynują na przykład gry online. W ten sposób możemy pobyć w zupełnie innym świecie. Niektórzy lekceważą takie hobby, sądząc, że gry jedynie zabierają czas, a nic do naszego życia nie wnoszą. Ale nie jest to prawda. W rzeczywistości tego typu gry uczą racjonalnego myślenia, strategii, a często również orientacji w przestrzeni oraz obcych języków. Z drugiej strony są poza tym bardzo wciągające, trzeba zatem uważać, by po włączeniu komputera nie spędzić przed nim wielu godzin.


Jeśli chcesz spróbować, dość popularną grą w ostatnim czasie jest war of titans (czytaj więcej).
Jeżeli gry zupełnie cię jednak nie wciągają, może warto spróbować jakiegoś nowego sportu. O tym, jak aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze ciało, nie trzeba chyba nikomu mówić. Przecież dzięki temu nie tylko jesteśmy zdrowi i poprawia się nasza odporność, ale również odreagowujemy psychicznie. Natomiast do wyboru mamy tak wiele różnych dyscyplin, że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli więc całe życie uważałeś, że nie jesteś typem sportowca, najwyższa pora to zmienić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:27
Tagi: praca, dyscypliny, rodzaj, typ