Raz na kilka lat warto wydać nieco więcej oszczędności i na urlop pojechać do egzotycznych krajów

Wiosna to idealna pora na to, aby zacząć zastanawiać się, gdzie latem wyjechać na wakacje. Ci najbardziej ostrożni turyści myślą o wakacyjnym harmonogramie zajęć jeszcze wtedy, gdy za oknem leży śnieg.


peru
Kierunek eskapady jest uzależniony głównie od grubości portfela - jeśli środki pieniężne bywają ograniczone, to czas wolny od obowiązków służbowych trzeba będzie spędzić u rodziny. A jeżeli stan konta w banku na to pozwala, to można udać się za granicę lub na inny kontynent.

Kto jednakże nie ma pieniędzy, a w żadnym razie nie zamierza rezygnować z dalekich podróży, ten weźmie kredyt w złotówkach,a następnie wpisze w internet hasło wakacje Dominikana, bez pośpiechu spakuje bagaż i uda się na tygodniową wycieczkę swoich marzeń. Jak pokazują nasze przeliczenia, koszty wakacyjnego pobytu w polskich miejscowościach bywają tak duże, że gros osób woli zagraniczne kurorty - dopłacenie paruset złotych pozwoli zwiedzić niezwykle interesujące miejsca na Ziemi.

Najlepsze oferty
Napisał: Michal Osmenda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świetną alternatywą dla tak często odwiedzanych miejsc jak Kreta czy Hiszpania, są wyspy Morza Karaibskiego. Tamtejszy klimat i widoki rodem z bajki, bywają tak odmienne od tego, co jest nam znane, że na pewno wyjazd np. na Haiti będziemy pamiętać do końca życia. Z tego powodu zamiast po raz kolejny wertować oferty europejskich pensjonatów i szukać regionalnych rozrywek, sensowniej wpisać w sieć hasło wakacje Dominikana, żeby w ten sposób znaleźć uczciwego organizatora tego typu podróży.


Jeszcze jedną alternatywą staje się wyjazd do Peru albo innego kraju kontynentu amerykańskiego. Ten obszar Ziemi jest nam raczej znany tylko i wyłącznie z programów przyrodniczych lub podróżniczych. To tutaj przybywają archeolodzy z całego świata, aby poszukiwać pozostałości dawnych cywilizacji. A urlopowiczów kuszą piękne plaże i widoki wysokich Andów. A sam wyjazd do Peru bądź na Dominikanę muszą poprzedzić długie przygotowania. Trzeba najpierw zdobyć najnowsze informacje na temat pogody, aby móc spakować odpowiednie stroje oraz nabyć przewodniki, żeby nie przeoczyć jakiejkolwiek atrakcji. Warto także sprawdzić na kursy walut i zamienić złotówki na sole - w kraju to zadanie bywa prostsze do zrealizowania. Koniecznie należy też przeanalizować kwestię szczepień, szczególnie wtedy, gdy w podróż zabieramy ze sobą naszych milusińskich (najlepsze oferty tutaj).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-13 07:49:03
Tagi: Szczepienia, Jamajka, Haiti, konto, portfel