Z jakiego powodu każdy bez wyjątku rowerzysta powinien być zawsze zaopatrzony w bidon rowerowy?

Każdy rowerzysta dobrze wie, jak wyczerpująca może być taka aktywność fizyczna.

Z tego powodu naprawdę istotne jest częste picie napojów. Szczególnie w czasie lata, kiedy to panują wysokie temp. i jest duże zawilgocenie powietrza. Wybierając się na wycieczką rowerową nie ma pewności, że w danej miejscowości znajdzie się jakikolwiek sklep. Co więcej szusując rowerem po górach należy liczyć się z dużo większymi obciążeniami jak również z dużo większym zapotrzebowaniem na płyny. Opłaci się w tym celu mieć ze sobą bidony rowerowe. Są bowiem wygodniejsze niż butelka z filtrem - strona przedsiębiorstwa -> https://waterbobble.pl/ - z wodą. Rowerowe bidony montuje się w specjalnym koszyku, znajdującym się przy ramie roweru. Nie trzeba zatem dźwigać zbędnego balastu na barkach. Najczęściej zwykła butelka z filtrem - pozostałe informacje w serwisie: https://www.waterbobble.pl/bobble-420ml-insulate - z wodą jest wkładana do plecaka. Dobre akcesoria rowerowe pozwalają przypiąć bidon do rowerowej ramy. Tym sposobem unika się niebezpieczeństwa wylania się wody w plecaku.Bidony rowerowe najczęściej zrobione są z tworzywa sztucznego. Powinien być na tyle trwały, aby po upadnięciu na ziemię nie miał żadnych uszkodzeń. Tworzywo sztuczne winno spełniać wszystkie wymogi związane z materiałami, które mają styczność z żywnością. Tym sposobem zwykła woda nie nabierze specyficznego smaku oraz aromatu. Niektóre bidony robione są również z aluminium - więcej. Jednak ze względu na nieco mniejszą odporność na uderzenia oraz szybsze zużywanie się tego tworzywa, bidony aluminiowe nie są zbyt popularne. Jednakże z tego tworzywa zazwyczaj są wykonywane inne przydatne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej niebywale lekkie. A przecież tworzenie jak najmniejszego oporu jest niebywale istotne w czasie przejażdżek górskich.

Właśnie z tego powodu wybiera się nieciężkie materiały jak również bierze się ze sobą jak najmniej przedmiotów. Używanie bidonów rowerowych zapoczątkowali sportowcy. Kolarze niebywale często czerpali z tej możliwości uzupełniania płynów podczas wyścigów (sprawdź polecane części - ).

Obecnie można kupić naczynia o pojemności wahającej się w przedziale 0,25-1 litra. Oczywiście na długie wycieczki rowerowe należy wziąć ze sobą litrowe naczynie a na krótsze trasy można wziąć najmniejszy rowerowy bidon, który można uzupełnić na danym szlaku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:05:08
Tagi: woda, rower, napoje, sklep, bidony, Kolarze

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne