Dla wszystkich coś (w)SPAniałego - sposoby na zdrowie i urodę

Pielęgnowanie urody jak też dbałość o zdrowie, a coraz częściej także o dobre samopoczucie klientek i klientów, oto misja nowoczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Zanim jednakże pospiesznie wykupimy drogi pakiet usług lub pobyt w jakimkolwiek ośrodku z wyrazem "SPA" w tytule bądź przeciwnie - skreślimy podobne propozycje w przeświadczeniu, że to zabawa dla naiwnych oraz bogaczy, sprawdźmy, co polskie SPA faktycznie posiadają do zaoferowania.

Basen w SPA
Napisał: Lizzie Benton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Określenie SPA to skrót pochodzący najprawdopodobniej od łacińskiego "Sanus per aquam", co znaczy literalnie "zdrowy przez wodę". O korzyściach płynących z mineralnych i gorących źródeł, sprzyjających zdrowiu, krasie i dobremu samopoczuciu, wiedzieli już starożytni Rzymianie. W ich termach toczyło się nie jedynie życie towarzyskie, ale również dyplomatyczne oraz biznesowe. Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do basenów z chłodną oraz gorącą wodą, łaźni parowych, salonów masażu oraz pokoi do wypoczynku. Cieplice funkcjonowały w samym Rzymie (jak znane Termy Karakalli) jak też w granicach szeroko pojętego imperium.

Tak jak starożytni kochali wodę jak też zabiegi wodne, tak późniejsze generacje miały do przesadnej czystości duży dystans. Moda na kurację wodą wróciła znowuż w XVIII a także XIX wieku. Do wód, zatem kurortów korzystających z zdrowotnych właściwości mineralnych i gorących źródeł lub nawet morskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze nawiedzani fizycznymi dolegliwościami. "Bywanie" w tych miejscach było po prostu w dobrym tonie. Wypoczywać oraz pielęgnować ciało i ducha jeździła też elita, a z zagranicznymi kurortami współzawodniczyły polskie: Krynica czy Nałęczów.

Dziś miejsce dawnych sanatoriów zajęły właśnie przybierające różną formę - od najnowocześniejszych salonów i stylowych hoteli, po pływające obiekty na statkach - Gabinety odnowy biologicznej - doczytaj Przybytki owe proponują zabiegi poparte nowoczesnymi technologiami jak też czerpiące z tradycji kultur ze wszystkich szerokości geograficznych.

Czy godne swojej ceny?
By skorzystać z propozycji SPA, w ogóle nie potrzeba jechać daleko. Obiekty nazywane najlepsze day SPA (zobacz), urban SPA lub miejskimi SPA znajdują się w większych miejscowościach i proponują swe usługi w trybie dziennym, bez opcji skorzystania z miejsc noclegowych. Ażeby znaleźć SPA w pobliżu miejsca swego zamieszkania warto wystukać w przeglądarkę zwrot: najlepsze day spa - wejdź - bądź najlepsze solarium.

Źródło artykułu -

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:05:10
Tagi: SPA, salon, imperium, wyszukiwarkę, uzdrowisk