Góry w zimie: w jaki sposób się przygotować na zimowy wyjazd

W zimie spacer w górach nie przynależy do łatwych. Opady śniegu, mróz, wiatr, zasypane marszruty, ograniczona widoczność jak też ryzyko lawinowe budzą lęk u niejednego wielbiciela trekkingu. Aby czuć się bezpiecznie mimo trudnych warunków w górach w zimie, do wyjazdu trzeba się odpowiednio przyszykować. W czasie projektowania górskiej wycieczki najistotniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku. Ale co poza tym? Zapewne niejednego niebezpieczeństwa pozwolą nam uniknąć: idealnie dobrane ubranie, profesjonalny sprzęt jak też wiedza w temacie aktualnie panujących warunków pogodowych.

wyprawa w góry
Napisał: Jennifer Morrow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej jest zacząć od zainwestowania w odzienia stworzone z oddychających materiałów: Rhovylu, Outlastu albo polaru. Najlepiej ubierać się warstwowo, rozpoczynając od termoaktywnej bielizny. Dzięki niej pot będzie odprowadzany od powierzchni skóry. Co więcej gwarantuje ona ciepło, nawet jeśli jest wilgotna. Przed niską temperaturą doskonale ochroni nas też druga warstwa - z polaru. Jeśli przyodziejemy na nią jeszcze kurtkę z Gore-Texu, dodatkowo będziemy ochronieni przed deszczem.

Tańszym wyborem są ubrania z inną membraną, które, jednak - pomimo że są odporne na wodę - mają mniejszą przepuszczalność powietrza, co sprawia, iż można się poczuć niewygodnie a także porządnie się zgrzać. Warto mieć na uwadze, iż tylko właściwy dobór wszystkich warstw zagwarantuje nam zupełną ochronę. Niezbędne będą dodatkowo idealnie dopasowane, skórzano-plastikowe buty górskie (zobacz je), plecak jak też spodnie z nieprzewiewnej tkaniny, najlepiej z membraną w rodzaju Tex. Pakując plecak, nie zapomnijmy o na czoło i ponadprogramowych bateriach.Wspomoże ona, jeśli nie uda się nam zdążyć powrócić przed nocą. Okulary (zobacz opticalchristex) ochronne z kolei będą potrzebne podczas silnego wiatru. Śpiwór pozwoli czuć się w wyższym stopniu komfortowo, gdy przyjdzie nam nieoczekiwanie spędzić nockę na szlaku. Najlepiej także pomyśleć o specjalnym sprzęcie, który uprości nam wędrówkę.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj więcej (https://calus-p.pl/) inne informacje na ten temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Raki - to nakładki na buciki zaopatrzone w stalowe zęby - pomogą w czasie poruszania się po oblodzonym obszarze, natomiast czekan będzie bezkonkurencyjny w asekuracji na śliskiej powierzchni. Wszelkie wymienione potrzebne gadżety zakupimy w sklepie The North Face - np. w tym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:04:49
Tagi: ubranie, plecak, Spacer, trekking