Jak wybrać komfortowe buty do wspinaczki górskiej?

Obuwie wspinaczkowe na pewno są jednym z ważniejszych fragmentów ekwipunku wszelkiego wspinacza. Do ich wyboru musimy więc podejść niezmiernie ostrożnie i bez pośpiechu. Bez wątpienia warto nabywać oryginalne oraz pierwszorzędne obuwie wspinaczkowe oferowane przez dobre sklepy sportowe. Należałoby zwrócić uwagę na markę oraz producenta.

wspinaczka górska, góra
Napisał: Masa Sakano
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tańsze podróbki naturalnie kuszą małymi cenami, jednak nieodpowiedne obuwie wspinaczkowe - serwis - nie tylko zdoła być niewygodne - zdoła też doprowadzić do urazów, a nawet złamań. O wiele lepiej zainwestować w nie trochę więcej pieniędzy, niż kupować tańsze, ale gorsze jakościowo buty. Buty do wspinaczki górskiej bez problemu odnajdziemy w sklepach z akcesoriami oraz sprzętem do wspinaczki. Wybór może być nadzwyczaj duży, wobec tego niekiedy wskazane jest korzystać z pomocy sprzedawcy oraz poprosić o pomoc w wyborze. Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swą przygodę ze wspinaczką górską, najlepsze okażą się buty uniwersalne, jakie będą przydawać się zarówno do wspinaczki sportowej, jak też treningu na ściance. Wybierając buty do wspinaczki górskiej, naturalnie musimy wziąć pod uwagę ich podeszwę. Powinno się dobierać te o cieńszej podeszwie, bo dzięki temu poprawniej będziemy wyczuwać skałę. Ważkie jest także to, aby podeszwa była odporna na ścieranie. Obuwie muszą być również wygodne, nie zdołają nas obcierać, ani być zbyt luźne. Wybierajmy takie, w jakich poprawnie się czujemy i nie czujemy dyskomfortu.góry, szczyt
Na podstawie: www.morguefile.com
Jeśli kupimy buty do wspinaczki górskiej poprzez Net, nadzwyczaj precyzyjnie zmierzmy swoją stopę i zapoznajmy się z tabelą rozmiarów konkretnego sklepu- . Jeżeli prócz wspinaczek górskich, ciekawi nas survival, bezsprzecznie zaciekawią nas też akcesoria oferowane poprzez sklepy survivalowe. W ofercie odnajdziemy między innymi krzesiwo, które używane są do wzniecania ognia, bez zastosowania zapałek bądź zapalniczki. Jeżeli wybieramy się na prawdziwą wyprawę survivalową, to naturalnie krzesiwa okażą się niezmiernie pomocne, a wprost niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:05:13
Tagi: obuwie, sport, ekwipunek