Ważne wydarzenie – w jaki sposób je organizować, by wszystko poszło jak należy?

Planujesz zorganizować spore wydarzenie? Pracodawca oddelegował cię aby to zrobić? Na pewno więc ten fakt cię stresuje. Zastanawiasz się, jak sobie z tym wszystkim dasz radę. Nie jest to przecież zdecydowanie łatwe, szczególnie jeżeli dobrze się czujesz zwłaszcza w spokojnych biurowych zadaniach, niż w tych, które wymagają dużej ilości planowania i kontaktów z ludźmi. Niemniej jeśli weźmiesz pod uwagę kilka spraw i kilka faktów, to na pewno wszystko będzie dobrze.

konferencja
Napisał: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, powinieneś bez wątpienia pomyśleć o wyszukaniu właściwego miejsca, gdzie tego rodzaju wydarzenie może zostać zorganizowane. Warto to się za zabrać z dużym wyprzedzeniem – przecież sale konferencyjne zazwyczaj bywają zarezerwowane na wiele miesięcy przed wydarzeniem (trzeba o to zabdać wczesniej). Nie odkładaj więc tego na ostatni moment, bo może nie być to najlepszym rozwiązaniem. Niemniej wybór takiej sali musi być odpowiednio przemyślany, z uwzględnieniem wielu rozmaitych czynników. Jakiego typu? Oczywiście kluczowa będzie liczba osób, jakie w tym wydarzeniu wezmą udział.

Dużą gafą byłoby przecież, gdyby dla niektórych spośród nich zabrakło miejsc. Ale to rzecz jasna nie wszystko. Istotne będzie także to, co oprócz samego miejsca mają nam do zaoferowania konkretne sale konferencyjne, czy też sale szkoleniowe kraków (nie z tym zadnego problemu). Zastanówmy się, jakiego rodzaju sprzęt będzie wymagany. Rzutniki? Nagłośnienie? A może jeszcze coś innego? Znajdźmy ofertę, która będzie uwzględniała każdy z tych elementów. Kluczowa jest także lokalizacja tego rodzaju sali, zwłaszcza jeśli na wydarzenie przybędą goście z innych miejscowości.Postarajmy się w miarę możliwości jak najbardziej ułatwić im dotarcie do celu. Poza tym w takim przypadku warto, aby sala znajdowała się przy hotelu – dzięki temu uczestnicy nie będą musieli przemieszczać się po całym mieście, stresować się, że się nie wyrobią i nie trafią na czas i przez to będą spóźnieni. Jak więc widzimy, ważne jest tu naprawdę sporo czynników i każdy z nich powinniśmy brać pod uwagę, jeżeli chcemy, by wszystko było zorganizowane naprawdę jak należy. Może to być na pewno dość męczące i stresujące, ale za to satysfakcja i zadowolenie z siebie potem będą duże. Warto się zatem postarać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:04:48
Tagi: sala, wydarzenie, udział