Zima nie tak ciężka – wystarczy stosownie się zabezpieczyć

Zima to pora roku przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Przyczyną tej ostatniej sytuacji jest zwykle niska temperatura, zniechęcająca do przebywania na świeżym powietrzu. Jednakże zima nie taka straszna, jeżeli zadbamy o odpowiedni strój. A do wyboru mamy faktycznie szeroki asortyment. Bardzo ważna jest rzecz jasna właściwie dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Gdy temperatura nie jest mocno obniżona możemy zdecydować się choćby na kamizelki puchowe, które atrakcyjnie wyglądają, a jednocześnie dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła.

zima
Napisał: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna zarazem na jesień, jak i na wczesną zimę lub wiosnę - sprawdź je. Kamizela ponadto jest uniwersalnym produktem - pasuje zarazem paniom jak i panom. Można ją nosić do każdego praktycznie stroju, a także wykorzystywać w trakcie aktywności fizycznej, bowiem jest wygodna i praktyczna.

Czy interesują Cię podobne tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.kasprowicza13.pl/apartamenty) takiego typu postów znajdziesz na naszej nowej stronie. Namawiamy!

Jeśli nie kamizelka to ciepła, gruba kurtka, w szczególności, gdy temperatura spadnie mocno poniżej zera. Warte polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma produkuje kurtki goretex o różnym charakterze - może być to odzież nieprzemakalna, sportowa, termoaktywna itp .

Czekasz na nowy post? Śpieszę zawiadomić Cię, że istotna strona (http://www.goldtour.eu/) jest już dostępna. Zatem zapraszam do przejrzenia jej.

Tego rodzaju kurtki cechuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, stąd też to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, gdy jesteśmy mało odporni na zimno.

Oczywiście, stosowne ubranie na zimę to także dodatki typu szalik, czapka czy też rękawiczki. Bardzo dużo zależy także od właściwie dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, stanowią zabezpieczenie nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.



Istnieje również parę innych wskazówek - poza właściwie dopasowaną odzieżą, dzięki którym zima nie będzie nas straszyć. Jak najbardziej warto zimą zmienić dietę, na bardziej energetyczną i zwiększającą odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, sięgajmy po dania obfite w węglowodany i witaminy. Żeby uodpornić organizm, warto także być co najmniej pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej łącząc to z aktywnością fizyczną. Typowy spacer w szybszym tempie w zupełności wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i oczywiście przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeśli jest taka możliwość. W ten sposób lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy przyjdzie wiosna…

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-09 08:05:09
Tagi: zima, kurtka, dodatki, kamizelka