Czym się kierować, wybierając jednoślad Jakie rodzaje rowerów dostarcza rynek?

Rower posiada prawie każdy z nas. Jest bardzo ciekawą alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej, a także doskonałym pomysłem na sport.
trik na rowerze górskim
Napisał: UK Ministry of Defence
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rynek proponuje przeróżne rodzaje rowerów, a co za tym idzie, możemy nabyć różnorodne części do roweru. Przede wszystkim fani wycieczek rowerowych mają możliwość zaopatrzenia się w rower górski. Jest on przystosowany do jazdy w terenie. Jednoślady górskie są wytrzymałe i uniwersalne, dlatego świetnie nadają się do miejskiego przemieszczania sięa. Ponadto wymienia się parę typów pojazdów górskich, między innymi rowery ATB, XC czy FR. Kupno roweru szosowego z kolei będzie uzasadniony, jeśli znaczną część tras pokonujemy po asfalcie. Ten rower stojaki na rowery wyróżnia się bowiem niezbyt szerokimi kołami i gładkimi oponami. W tej grupie jednośladów możemy wyróżnić rowery sportowe oraz endurance, ze względu na pozycję, w jakiej podczas jazdy znajduje się rowerzysta.

Może Cię również zainteresować -

Zakupić można również jednoślad trekkingowy oraz jednoślad fitness. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również rowery miejskie. Cechują się one tym, że wsiadanie na nie jest proste, co jest zasługą tego, w jaki sposób wytworzono ramę, a na dodatek jazda na nim odbywa się przy wyprostowanej pozycji. Fatbike charakteryzuje się masywnymi oponami, które sprawiają, że jazda po śniegu czy piachu jest łatwiejsza. Jeżeli chodzi o części do roweru to warto wspomnieć, że w tego typu jednośladach nie montuje się amortyzatora. Nietypowe i niezwykłe triki można wykonywać z wykorzystaniem roweru BMX. Podobne zastosowanie mają jednoślady Dirt/Street. Co więcej nabyć można jednoślad beach cruiser oraz maszynę składaną.Sprawdź również -


bidon
Napisał: Ryoichi Tanaka
Na podstawie: http://www.flickr.com
Godnym uwagi rozwiązaniem są tandemy, czyli rowery, które są przeznaczone dla dwóch lub większej liczby osób. Osoby, które są w posiadaniu roweru cargo mogą go wykorzystując przewieźć pasażera bądź przetransportować większy przedmiot. Rowerzyści, którzy nie przepadają za wyprostowaną pozycją podczas jazdy, powinni zakupić rower poziomy. Jest on tak skonstruowany, że jazda odbywa się w pozycji półleżącej. Wybór rowery powinno determinować między innymi to, w terenie jakiego rodzaju będziemy się poruszać, czy preferujemy wolną czy szybką jazdę, a także to, jakim budżetem dysponujemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:47
Tagi: rower, fitness, Rowerzyści

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne