Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamte strony?

Zawsze w momencie jak za oknem jest gorsza pogoda zaczynamy myśleć o wyjazdach do dalekich krajów. Najlepiej tam, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas swego rodzaju odskocznia od tej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dość oryginalny, lecz już z dnia na dzień bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana jest położona na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj niemal 7 razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający swoją przyrodą oraz pięknymi miejscami do plażowania.
wakacje nad morzem
Napisał: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża ilość ładnych piaszczystych plaż sprawia, że jest to wręcz doskonałe miejsce na wyjazd dla osób tęskniących za promieniami słońca oraz ciepłem. Właśnie w momencie, kiedy u nas panuje zima i warunki na zewnątrz często nie zachęcają do długiego przebywania na dworze, na Dominikanie panują wspaniałe warunki pogodowe, niemal wymarzone.

Można spędzać czas całymi dniami na plaży, lub skorzystać z wycieczek, przez które można poznać ten kraj bardziej pod względem przyrody jak również normalnego, codziennego życia. Jeżeli nie robiliśmy wcześniej rezerwacji, tylko spontanicznie chcemy pojechać w podróż, opłaca się skorzystać z możliwości, jakie oferuje Dominikana last minute. Można je znaleźć w biurach podróży.

Za okazyjną cenę możemy kupić wycieczkę w ten piękny, daleki zakątek świata. Jak chodzi o wycieczki Dominikana - zobacz ofertę last minute na dominikane - ma w ofercie całą masę interesujących wypadów, kóre pozwolą nam w lepszym stopniu poznać tą część wyspy. Można bliżej spenetrować ładne wodospady czy górskie szczyty porośnięte bujnie roślinnością. Jeżeli natomiast ktoś chce w jeszcze inny sposób spędzić czas, wtedy pomysłem może być nurkowanie. W ten sposób można oglądać podwodne widoki cudownych raf koralowych. Można też wybrać się na okoliczną wysepkę.Niektóre z takich wysp są całkiem małe i możemy poczuć się jak na bezludnej wyspie. Jeżeli natomiast interesuje nas samo plażowanie, Dominikana posiada wiele malowniczych plaż, które także możemy odwiedzać i spędzić w takim miejscu trochę czasu. Najlepszy rejon, jeśli chodzi o plaże to Punta Cana.

Tu oprócz tego jest świetna infrastruktura turystyczna. Mnóstwo barów, miejsc z pysznym jedzeniem czy dyskotek, a wszystko to zaraz nad morzem. W takim miejscu można przyjemnie spędzić czas odrywając swoje myśli chociaż na chwilę od codziennych spraw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:17
Tagi: plaża, wyspy, Haiti