Jak nie do Egiptu, to gdzie? W jaki sposób światowy terroryzm zmienił szlaki pokonywane przez europejskich urlopowiczów

Zamorskie wojaże od lat fascynowały polskich oraz europejskich turystów - tak czy inaczej w Polsce aura bywa kapryśna, a koszty zakwaterowania i wyżywienia dość wielkie. Poza tym bodajże każdy chce zobaczyć bajeczne widoki i chociażby raz w życiu pomieszkać bliżej Zwrotnika Koziorożca. Ogromną popularnością nadal cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć w ostatnim czasie ministerstwo odradza wypady w te rejony, a dokładniej do Egiptu lub Maroka, z uwagi na zagrożenie terroryzmem. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest lękliwy, lecz cóż szkodzi rozważyć inne cele podróży.
Egipt
Napisał: Adam Inglis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Afrykański kontynent przyciąga nie tylko badaczy przeszłości, ale również obieżyświatów spragnionych wielkich emocji. Na pustyni niewiele można zobaczyć, ale już egipskie świątynie są niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Jeśli jednak wyjazd do wspomnianego państwa na razie jest dość niebezpieczny, to warto wykorzystać frazy Zanzibar wczasy oraz wakacje Madagaskar, aby na stronach internetowych zasięgnąć konkretnych i szczegółowych informacji dotyczących podróży w te rejony. Palmy, złociste plaże, lazurowe morze - takie widoki kuszą Polaków spragnionych słońca.Jednak dla niektórych globtroterów afrykański ląd leży zbyt blisko i dlatego w żadnym wypadku nie planują przeglądać propozycji biur podróży pod kątem wyrażenia Zanzibar last minute, ale wolą polecieć na wyspy Oceanii lub do brazylijskiej puszczy. Gdy jedni wybierają świetnie wyposażone kurorty, to drudzy chcieliby przeżyć emocjonującą przygodę. Ważne bywa to, aby wybornie się bawić i oczywiście zrobić setki pięknych zdjęć.

Bahamy
Napisał: Don O'Brien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przywykło się uważać, że wyraz egzotyka pasuje jedynie do podróż w regiony podrównikowe, tymczasem jednak wyprawa (legalnomads.pl/wyprawa-do-kostaryki/) na Biegun Południowy też może być egzotyczną, gdyż na podbój srogiej krainy wyruszają nieliczni, ale i zarazem zdeterminowani globtroterzy.

Tak niesztampowy pomysł na urlop może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć tak wyjątkowa wyprawa (http://www.legalnomads.pl/wyprawa-do-kolumbii/) może mocno zaskoczyć tych, którzy właśnie usłyszeli od narzeczonego, że spędzą nadchodzące ferie albo wakacje na krańcach południowej półkuli. W istocie trudno dziwić się lekko znudzonym Polakom, szczególnie wtedy, gdy każdego roku wyjeżdżają na Kretę albo Bahamy - wielka zmiana oczywiście jest w życiu czasami potrzebna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:56
Tagi: pustynia, wakacje, wyżywienie