Jak podejść do kwestii marzeń? Każdy z nas je ma, są niewymownie istotne, jednakowoż czy warto za nie – mówiąc metaforycznie – ginąć?

Marzenia są bardzo różne, to jeden z najistotniejszych powodów dlaczego są tak niezwykłe. Jak gdyby to było, jakby każdy marzył o tej samej rzeczy? Troszkę jałowo i powtarzalnie. Jednak, chociaż tak nie jest to jesteśmy w stanie odnaleźć konkretne wspólne marzenia, jakie są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o dostatnim życiu, o braku chorób i wspaniałym domu? Albo kto nie marzy, żeby zobaczyć cały świat? No tak, trzeba przyznać, iż marzenia potrafią być kolektywne, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi i posiadamy podobne pragnienia, jednakże to, jak się różnimy na innych poziomach czyni z naszych marzeń unikatową mozaikę.
wycieczka
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Weźmy przykładowo taką wycieczkę dookoła świata, niby bardzo konkretny plan, ale zastanówmy się na jak wiele metod jesteśmy w stanie ją zaplanować. Jesteśmy w stanie przecież szukać lotniczych połączeń, żeby być w wielu miejscach na świecie, by pobyć tam jakiś czas. Można podróżować po świecie w różny sposób, nie ma tak naprawdę jednej opcji i jednego szlaku.

Podobnie można to zrobić na rowerze. Ponadto, wiele osób podjęło takie próby i jak pokazuje życie udaje im się zrealizować swoje postanowienia. To niezwykle inspirujące dla osób, które także planują taką wyprawę. Rower to opcja bardzo ekonomiczna, lecz dla ludzi, którzy niekoniecznie chcą nocować naprawdę wygodnie.

wycieczka
Napisał: Trevor Mattea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem bowiem należy gdzieś postawić namiot lub spać pod gwiazdami. Nie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy są też strachliwi Wiadomym jest, że wielu wybrałoby wariant spania w hotelu, ta opcja jest jednak najdroższa.

Generalnie, takie marzenia są dla ludzi zdecydowanych, bo nie każdy to może sobie to uzmysłowić, a wycieczka - www.eccotravel.eu/japonia/ - dookoła świata jawi im się jak pewna filmowa historia. Najwięcej więc pragnień skupia się na pragnieniu posiadania wysokiego statusu materialnego. Co to oznacza? To też kwestia, która dla każdego oznacza coś innego. Jedni będą chcieli więcej i więcej, nigdy nie będą nasyceni i zadowoleni, drudzy mają pewien pułap, za jakim już nie muszą sięgać, bo są radości z tego, co zdobyli.To jaką posiadamy granicę tak realnie ciężko ocenić. Mimo wszystko, zawsze powinniśmy doceniać to co posiadamy w chwili obecnej, ponieważ wtedy każde marzenie okazuje się jedynie marzeniem, które być może zrealizujemy, ale nie za wszelką cenę będziemy chcieli to zrobić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:23
Tagi: hotel, wycieczka, namiot, domu