Jakie atrakcje i rozrywki może zaoferować turystom Szczecin, noclegowa baza tego miasta.

Jednym z największych a równocześnie bardzo popularnych miast nad Bałtykiem jest Szczecin. Położony on jest w północno zachodnim krańcu Polski, przy ujściu Odry do morza. Jego położenie sprawiło, że stał się bardzo istotnym punktem na handlowej mapie tego regionu Europy, w dawnych czasach przebiegały przez to miasto liczne kupieckie szlaki.

miasto Szczecin
Napisał: Lovepro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szczecin do dnia dzisiejszego jest ważnym miejscem także dla współczesnego handlu, dlatego też ma szeroko rozbudowaną infrastrukturę, w szczególności morską. Jako miejscowość o blisko tysiącletniej przeszłości może całkiem sporo zaoferować zarówno samym mieszkańcom, jak i przybywającym tam gościom. A gości tych jest całkiem sporo, nie tylko w czasie lata, ale także w pozostałych częściach roku, ponieważ Szczecin ma całkiem sporo do zaoferowania w wielu wymiarach. Rzecz jasna największą atrakcją jest przepiękne morze, plaże w Szczecinie są znane na całym wybrzeżu ze swojej urody. Ale oprócz tego turystów kuszą zabytki sprzed wieków, pyszna kuchnia i wiele letnich atrakcji. Poza tym oferowane apartamenty są na bardzo wysokim poziomie
Niewątpliwie do najbardziej znanych atrakcji Szczecina można zaliczyć starą, zabytkową architekturę, ale też bardzo dużą ilość zieleni. Miasto to zaplanowane zostało w kształcie gwiazdy, co bardzo przypomina stolicę Francji. Bardzo cenione wśród przyjeżdżających do Szczecina gości będą Zamek Książąt Pomorskich a także Bazylika Świętego Jakuba. Za to jeśli będzie chodzić o przyrodnicze atrakcje, to tu z kolei warte obejrzenia będzie Muzeum Morskie, Puszcza Bukowa i Jezioro Szmaragdowe.

Szczecin, miasto
Napisał: a.fiedler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mając na uwadze liczbę odwiedzających go turystów Szczecin jest bardzo dobrze przygotowany jeśli chodzi o noclegi. Wolne pokoje oferują niezliczone hotele i pensjonaty, miejsc na odpoczynek szukać również można w kwaterach prywatnych, a coraz większą popularnością cieszą się ostatnio apartamenty w Szczecinie (serwis z apartamentami). Oferowane w tym mieście noclegi mają zróżnicowany zakres cen, więc każdy bez żadnego problemu coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć, istotne jest tylko, aby w popularniejszych okresach roku odpowiednio wcześnie o nich pomyśleć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:21
Tagi: turystyka, miasta, Bałtyk, miejscowości, Morzem Bałtyckim