Plecak: obowiązkowe wyposażenie każdego turysty wyruszającego na górską wycieczkę

Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym naprawdę ważnych. Wyprawy w góry to z całą pewnością obowiązek wzięcia ze sobą nie tylko plecaka, ale często również najróżniejszych akcesoriów, które są wymagane przy biwaku w górach. Jakiego rodzaju akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? Jak kupować plecak?

W sklepach z akcesoriami dla turystów znajdziemy ogromny wybór plecaków. Są wśród nich nie tylko niewielkie miejskie plecaki Wolfgang, ale także wyposażone w jedną komorę plecaki turystyczne oraz plecaki Wolfgang, których pojemność jest o wiele większa i wynosi od czterdziestu do nawet sześćdziesięciu pięciu litrów. Jakiego typu plecak zdecydujemy się kupić zależy więc przede wszystkim od tego, w jakim celu planujemy go używać. Jeżeli planujemy trwający kilka , a nawet kilkanaście dni trekking, potrzebny będzie nam dużych rozmiarów plecak, w którym pomieści się nie tylko odzież na zmianę, ale także namiot, śpiwór i naczynia kuchenne (czytaj więcej). Podczas trwającej kilka rolki (adres tej strony) kilkanaście dni wyprawy o charakterze trekkingowym bardzo przydatna okazuje się menażka.
menażka
Napisał: Jean Synodinos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znana dzisiaj menażka w minimalnym stopniu przywodzi na myśl swoje poprzedniczki sprzed kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia zmienił się materiał, z którego menażki są wykonywane. Klasyczne , wykonane z aluminium menażki zostały zastąpione menażkami wykonanymi z aluminium anodowanego rolki (dalej) menażkami wyprodukowanymi z tytanu. Są więc nie tylko odporne na działanie czasu, ale również niezwykle lekkie, co jest wyjątkowo ważną cechą, kiedy udajemy się na trwający kilkanaście dni trekking.

Kupując plecak, zwracamy głównie uwagę na jego wielkość. Często jednak zapominamy, że znacząca jest także ilość kieszeni znajdujących się z boku. W przydatnych bocznych kieszeniach pomieści się niemało przydatnych w czasie wędrówki drobiazgów: mapa, lekka przeciwdeszczowa kurtka oraz karimata. Oferowane są również modele plecaków , które wyposażono w dodatkowe pętle, troki i taśmy kompresyjne. Umożliwiają one zamocowanie na zewnątrz plecaka potrzebnego w czasie wędrówek namiotu, nart lub czekana - czytaj o menażkach . Cechą charakterystyczną sprzedawanych aktualnie plecaków jest umieszczony wewnątrz stelaż oraz lekka waga. Sprzedawane modele - miejskie, turystyczne oraz trekkingowe - są też niezwykle funkcjonalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:20
Tagi: namiot, trekking, wyposażenie turystyczne