Podróżować, byle daleko, tylko właściwie gdzie? Jest sporo ciekawych propozycji, gdzie Ty byś chciał pojechać?

Czasami pojawia się takie pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. W sumie , jest wiele tego typu pytań, ale to dotyczy każdego z nas, bo każdy chce raz na jakiś czas udać się przed siebie, zapomnieć o dotychczasowym życiu, by oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. No więc pytanie jest na pozór bardzo proste, ale w sumie nie da się na nie łatwo odpowiedzieć. W który zakątek najlepiej pojechać na wakacje? O tak, już słychać wielogłos w tej sprawie, nic dziwnego, kierunków jest naprawdę dużo. Właściwie w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie udać się w każde miejsce.
wakacje nad morzem
Napisał: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com
W największej ilości przypadków udajemy się tam, gdzie zaproponują nam biura podróży. To są kierunki raczej dość znane. Najpopularniejsza jest Chorwacja, ale często także wyjeżdżamy do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji lub Turcji. Tam biura podróży oferują ciekawe pakiety i ciekawe ceny.Dość powszechnym kierunkiem wycieczek są też kraje Afryki Północnej, szczególnie Tunezja. Te wszystkie jednakże oferty biur podróży są o tyle ciekawe, o ile chcemy spędzić normalne wakacje. Co jednakże, gdy na przykład chcemy zobaczyć USA czy Australię? Jeżeli stawiasz na USA.

Do wyboru mamy albo bardzo kosztowne oferty biur podróży, albo zorganizowanie wycieczki samemu. Mimo wszystko, tego typu wyjazd pewnie będzie słono kosztował, od samego lotu (nawet, gdy są promocje) po nocleg - na przykład noclegi we Wrocławiu - w takim kraju. Skoro więc planujemy egzotyczne wakacje warto popatrzeć w stronę Azji, a właściwie krajów, jak Tajlandia czy Sri Lanka. Oba te kraje są niesamowite i stosunkowo niedrogie jak na naszą kieszeń. Wiadomo, że przelot (szerzej w portalu http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-wroclawia-do-londynu) będzie kosztowny, bo to przecież kawał drogi, niemniej, na miejscu, noclegi, jak i wyżywienie na pewno są na naszą kieszeń. Powinniśmy również popatrzeć na inne, mniej znane państwa, które nie są za bardzo w ofercie różnych biur podróży. Przykładowo ciekawe są kraje bałkańskie: Serbia, Albania czy Macedonia.

Wiele osób bardzo dobrze zna Chorwację, lecz inne bałkańskie państwa są raczej nieznane. Wiadomo, nie istnieje tam tak rozwinięta turystyka, a dodatkowo te państwa nie są w Unii Europejskiej. Mimo wszystko warto o tym pomyśleć. W ostatnich latach coraz więcej osób jedzie na Zakaukazie. Kraje jak Gruzja, Azerbejdżan czy Armenia są niesamowicie interesujące i bardzo stare, zachwycają każdego, kto kocha niezwykłe zabytki, wspaniałą kuchnię i orientalny klimat, jaki można poczuć na każdym kroku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:43
Tagi: Chorwacja, Biura podróży, Albania, Bałkany