Wakacje na Bali – pora poznać indonezyjskie piękno

Warto od czasu do czasu podarować sobie przynajmniej odrobinę luksusu, szczególnie kiedy można mieć okazję na interesujące wczasy. W chwili gdy pojawia się potrzeba wypoczynku od codziennych zmartwień, warto wyruszyć w miejsca które są odległe i egzotyczne – jest to cudowna okazja na poszerzenie horyzontów i możliwość skorzystania z atrakcji niedostępnych w innym miejscu.


W dwudziestym pierwszym wieku miłośnicy podróży posiadają dużo różnych możliwości i wśród nich bardzo łatwo można wyszukać coś doskonale pasującego do swych marzeń. Wśród licznych podróżników wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszą się kraje europejskie, lecz nie tylko – sporo osób chciałoby też wyjechać do Azji, przykładowo do Japonii, Tybetu albo do Indonezji. Wtedy rewelacyjnym pomysłem są wakacje na Bali, gdzie można na żywo ujrzeć takie cuda, jak przykładowo Tanah Lot albo Pura Besakih. Każde z tych miejsc ma swój własny charakter, który nieraz zostawia piękne wrażenia.

Wakacje na Bali to doskonała okazja dla owych turystów, jacy chcą połączyć egzotyczne piękno z zaspokojeniem ciekawości świata – można tam ujrzeć olśniewające krajobrazy, opalić się na wspaniałych plażach i popróbować lokalnych specjalności.
Bali
Napisał: Madalina Ungur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mieszkańcy Indonezji są sławni z jedynej w swoim rodzaju uprzejmości, a na wyspie – z przyczyny koegzystencji wielu kultur – można niemalże obok siebie ujrzeć tętniące życiem dyskoteki i świątynie hinduistyczne.

Współcześnie wielu podróżników pragnie poznania zupełnie odległych kultur, cudownej zabawy i kontaktu z naturą – wtedy wakacje na Bali to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Wielu zwiedzających jest urzeczonych zupełnie przezroczystą wodą, niespotykanymi w Europie gatunkami zwierząt i unikatowym rzemiosłem (kunsztowne jubilerstwo , a także batik, oryginalna sztuka zdobienia tkanin, to w dwudziestym pierwszym wieku znaki rozpoznawcze Bali). Na wielu osobach robi też wrażenie bezpośrednie spotkania z częściowo oswojonymi małpami, swobodnie poruszającymi się po miastach.

Wakacje na Bali to również raj dla miłośników fotografii. Z pewnością dobrze pamiętać, że do licznych azjatyckich miejsc najlepiej wyruszyć z renomowanym biurem podróży – wtedy można mieć pewność, że wszystko będzie jak w zegarku. Bez trudu można mieć zapewnione noclegi, część posiłków, bilety wstępu na atrakcje turystyczne oraz koszt transportu, a przeważnie także wizy , jak również potrzebne szczepienia. Planując wycieczkę na Bali na pewno należy zadbać, aby była idealnie zorganizowana – jest w stanie to oszczędzić wiele czasu , a także nerwów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-17 08:06:20
Tagi: turystyka, wakacje, biuro podróży, bali

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne