Jaką miejscowość wybrać na wypad nad naszym morzem?

Wprawdzie do wakacji zostało naprawdę troszkęczasu, mimo wszystko już w tej chwili ogromnie dużo osób planuje, gdzie je będzie chciało spędzać. Tak naprawdę niezwykle chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.


Decydując się na polskie morze duża grupa turystów stawia na potężne ośrodki turystyczne. Nie brakuje tak naprawdę osób, które wolą dużo mniejsze miejscowości, w których nie ma zbyt wielu turystów, jest tylko cisza i spokój. Jedną z takich miejscowości jest leżących styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak zaskakująca nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest właśnie jantarem. Jantar jest terenem o bardzo długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Liczy oczywiście tysiąc danych mieszkańców, mimo to jest wspaniale przygotowana na przyjęcie turystów, na których oczekują kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja skorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest nieprawdopodobnie rozbudowana. Pełną ofertę przejrzysz na stronie .


Plaża nad Bałtykiem
Napisał: mmlolek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak już wcześniej powiedziano, Jantar jest miejscowością niezwykle niewielką.

Przydatny tekst? Jeżeli tak myślisz, sprawdź towarzyszące artykuły na rozważany temat - bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-bejrutu).

Kiedy skończy się sezon życie praktycznie w niej zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko wielka baza noclegowa, ale również liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niepogody turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta. Należy wypoczywać nie tylko na wspaniałej, pokrytej złotym piaskiem plaży. Jantar otaczają piękne lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka też kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki prowadzi przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze z pewnością nie dopadnie nas nuda.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-25 08:09:43
Tagi: turyści, lasy, cisza