Ta rozrywka z pewnością ci się spodoba, zakup kije do trekkingu rozpocznij trening dla świetnej kondycji

Trekking cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem. Z każdym rokiem można zauważyć większą grupę osób spacerujących z kijkami do trekkingu.

Kijki trekkingowe można użytkować w licznych okolicznościach (ciekawy artykuł). Posiadają zastosowanie podczas treningów w miastach, świetnie sprawdzą się podczas przechadzek po parku, a niejednokrotnie bywają stosowane także na górskich ścieżkach. Jeśli poszukuje się interesującej, a jednocześnie łatwej aktywności sportowej - trekking okaże się w idealny.


Dla każdego coś fajnego

sprzęt trekkingowy, kobieta, namiot
Na podstawie: pixabay.com
Trekking związany jest z chodzeniem w okolicach niełatwych a nawet ekstremalnych, jednak nie znaczy to, że osoby w słabszej kondycji muszą z niego rezygnować. W ostatnim czasie wykształciły się całkiem nowe rodzaje trekkingu, a kije trekkingowe poczęły ludziom towarzyszyć także w czasie zwykłych przechadzek po parku bądź łąkach. Wykorzystanie kijów trekkingowych pozwala uruchomić zupełnie inne partie mięśniowe, aniżeli wtedy, kiedy idzie się bez użycia kijków. Uznaje się też, że rzeczone kijki pomagają zachować stabilne tempo a w bardziej wymagających terenach ułatwiają chodzenie.


Podstawa to kijeOsoby zainteresowane rozpoczęciem trekkingu muszą zainwestować w dobre wyposażenie. Podstawą okazują się wytrzymałe buty trekkingowe i kijki. Dobór właściwych kijków trekkingowych często czyni ludziom problemy. Przy wyborze kijków uwagę warto zwracać na ich długość, tworzywo, z jakiego zostały one wykonane, jak także na konstrukcję. Istotnym czynnikiem jest wykończenie uchwytów. Zastosowanie antypoślizgowego tworzywa pomaga zachować komfort nawet wtenczas, kiedy robi się gorąco i dłonie zaczną się pocić.

Stawiaj na sprawdzone marki

turyści w górach
Napisał: Connie Lu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pośród miłośników trekkingu wielkim powodzeniem szczycą się kije trekkingowe spokey. Wspomniana marka pozwoliła się poznać użytkownikom jako twórca wytrzymałego asortymentu. Kije Spokey nie są sprzedawane w przesadnie wysokich cenach, zatem na ich zakup mogą pozwolić się początkujący sportowcy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z trekkingiem i nie wiedzą, czy na pewno im on się spodoba (zobaczysz tutaj). Kijki trekkingowe można kupić w salonach sportowych, jak także w profesjonalnych sklepikach górskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-25 08:09:16
Tagi: sport, spacery, trekking, przechadzki