31 grudnia w dalekich destynacjach – niedrogo i bezpiecznie.

Dla wielu ludzi Sylwester to niezwykła data, to umowne przejście z jednego roku na następny. Duża część Polaków lubi spędzać go nie zwyczajnie – w gronie rodziny, a zagranicą, czasami nawet w odległych stronach. Istnieją biura podróży, które wręcz są wyspecjalizowane w sylwestrowych wycieczkach.Tradycja świętowania nadejścia nowego roku pochodzi z XI wieku, kiedy to w roku 1000 nie przyszedł przepowiadany przez chrześcijan armagedon.
barbados
Na podstawie: pixabay.com
Papieżem był wtedy Sylwester II, stąd 31 grudnia nazywamy Sylwestrem. Zmiana roku w kalendarzu ma w sobie coś niezwykłego , a jej oprawa typu sztuczne ognie i uroczyste tańce przydaje temu wydarzeniu koloru. Wśród Polaków niezwykle popularne są kilkudniowe wyjazdy do Wiednia, Wilna czy Lwowa, czasami podróż zaczyna się 31 grudnia o poranku, a powrót jest już 1 stycznia, a zatem zapracowany Polak nie traci zbyt wiele urlopu, poza tym jest prawie na miejscu, choć poza granicami państwa. Bywają jednak dalsze podróże takie jak Paryż, Egipt, nawet Barbados wakacje na tej wyspie mogą przecież odbywać się zimą, nie wspominając już o witaniu Nowego Roku.Niektórzy decydują się na hotel w Dubaju, dla innych pensjonat tuż nad norweskimi fiordami jest wspaniałą opcją i tam zamieszkują przez kilka dni. Takie wyjazdy wcale nie muszą kosztować majątku, jednak często znalezienie ciekawej oferty cenowej wymaga poświecenia dużej ilości czasu na poszukiwania w sieci. Nie wystarczy wpisać hasło: „barbados wakacje” z adnotacją tanio, by móc się cieszyć ze słońca zimą, tutaj wymagane jest duże zaangażowanie i znajomość stron oferujących tanie loty lub biur podróży, które mają w zanadrzu świetne oferty dla wytrwałych.

Analogicznie po wpisaniu "hotel w dubaju". Warto zainteresować się tymi ofertami, ponieważ niedużym kosztem można przeżyć kilka niezapomnianych dni. Inicjatorzy tego rodzaju wycieczek nie tylko zapewniają transport i opiekę pilota, ale także zakwaterowanie. Tożsame zniżki można spotkać w przypadku lotów.

dubaj
Na podstawie: pixabay.com
Wystarczy dostatecznie wcześnie wykupić przelot i już cieszyć się wizytą w Koloni, Brnie czy Rzymie za kilka złotych. W takie podróże przeważnie nie można zabrać zbyt dużego bagażu (jedynie bagaż podręczny), a terminy podróży są dokładnie określone, jednakże prawdziwego podróżnika to nie odstraszy. Powód takich obniżek jest nadzwyczaj prosty, samoloty, poza okresami wzmożonego ruchu (święta, sezon urlopowy) nie obsługują pełnej liczby pasażerów.

Często można w nich zauważyć przynajmniej parę wolnych miejsc. Przewoźnik woli więc obniżyć cenę, na korzyść ewentualnego zdobycia nowego klienta.Warto skorzystać z możliwości jakie przedstawia nam współczesna branża turystyczna, zwłaszcza jeśli ktoś z nas ma większą ilość wolnego czasu. Nie jest prawdą, że będąc na emeryturze nie można dużo zwiedzać, czasami wystarczy chcieć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 08:10:00
Tagi: samolot, wakacje, biuro podróży, oferty