Skitouring - czym jest i co powinno się o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, jakie znamionuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im możność intrygujących przeżyć, a także poprawy swojej kondycji. Niektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wręcz nieosiągalne, chociaż dzięki właściwemu wyposażeniu - jest to możliwe.

Istotnym fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, jaki nakleja się na ślizg. Naturalnie nie zdoła to być pierwszy lepszy materiał - stosuje się moherowy bądź syntetyczny. Znaczące jest to, aby włoski materiału były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez trwogi więc można wędrować na nich pod górę. Drugim nieodzownym, podobnie ważkim elementem są wyborne wiązania, jakich celem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu - zobacz także różnią się od zwyczajnych nart przeznaczonych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one sporo lżejsze. W chodzeniu po górach pomagają także kijki, którymi można się podpierać. Jeśli mamy fachowy sprzęt do skitouringu, to bezsprzecznie migiem nabierzemy wprawy w tej fascynującej dyscyplinie.
narty-góry-obrazek
Napisał: glenngould
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając się w wyjazd w góry, z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Niewątpliwie wiemy, że pogoda w górach umie być niezwykle zmienna, wskutek tego zwyczajna odzież obuwie dla dziewczynki i chłopca w barline oferowana przez zwykłe marki nie zawsze zdoła się sprawdzić.
Wyśmienitą, polecaną firmą specjalistycznej odzieży jest marka summit series oferująca odzież, plecaki, a także buty - . Wszelkie produkty linii summit series zostały zaprojektowane we współpracy z fachowymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież i obuwie tej marki cechują się doskonałą jakością, zaś sam asortyment także jest ogromnie duży. Szukając dobrej, solidnej, niezłomnej na przeróżne warunki atmosferyczne odzieży, na pewno winniśmy zapoznać się z propozycją Summit Series.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 08:09:47
Tagi: góry, narty