W jakim miejscu na naszej planecie znajduje się raj czyli wszystkie niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.

Oglądając różne zdjęcia z podróży często można natrafić na ujęcia wręcz bajkowe, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Lecz naprawdę one istnieją, jest na ziemi sporo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Tak więc jeśli ktoś zobaczy na zdjęciu błękitne niebo, podobnie błękitne morze i zakotwiczony w pobliżu jacht, to praktycznie może mieć pewność, że zdjęcie to wykonano na wybrzeżu Mauritiusa.
Mauritius
Napisał: Iqbal Osman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, zwanej też rajską wyspą, doceniali już żeglarze ze średniowiecza, jacy zaczęli się zapuszczać na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius po dziś dzień została z taką nazwą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją kiedykolwiek okazję zwiedzić. W rzeczywistości prezentuje się jeszcze piękniej niż na fotografiach, woda jest jeszcze bardziej czysta, niebo bardziej błękitne, plaże bardziej piaszczyste. Jednym słowem prawdziwy raj, i to raj dostępny dla wszystkich, bo wycieczki na Mauritius ma w swojej ofercie coraz więcej dobrych biur podróży.

Wyprawa na ten niezwykły zakątek świata z Polski jest dość kosztowna ze względu na koszty przelotu. Lecz wszyscy, którzy stamtąd wrócili są zdania, że było warto, bo Mauritius może naprawdę dużo zaoferować gościom. Piaszczyste plaże i czyste morskie wody były już omawiane, lecz tak samo piękny będzie zwierzęcy i roślinny świat. I to nie tylko świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne barwnego życia rafy koralowe, ale też na samej wyspie wyspy. Północny jej fragment porośnięty jest bujną, niesamowitą przyrodą, mieszkańcem której do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie egzotycznych podróży.
Mauritius
Napisał: Sunny Ripert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Swoimi widokami będą cieszyć oczy przepiękne bujne lasy, pośród których gdzieniegdzie widzi się srebrne nitki wysokich na kilkadziesiąt metrów wodospadów. Takie otoczenie zachęca wręcz do aktywnego spędzania wolnego czasu, czy to pod wodą, podczas nurkowania na rafie, czy podczas pieszego zwiedzania wyspy. Ale na tej wyspie znajdzie się również coś dla nowoczesnych, skorych do zabawy urlopowiczów, przykładowo jego stolica Port Louis z otwartymi przez całą dobę dyskotekami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 08:09:58
Tagi: wyprawa, wyspy, Uroki