Dokąd wybrać się na wakacje?

Jamajka to kolorowa, roztańczona wysepka blasku słońca, muzyki reggae jak też piaszczystych wybrzeży. Zachwycają urozmaicone krajobrazy oraz egzotyczna kultura. Gościnni Jamajczycy fascynują radością życia oraz przyjacielskim pozdrowieniem „Welcome to Jamaica”. Niezmiernie gościnni oraz prostolinijni Jamajczycy urzekają przyjezdnych swoim pozytywnym przekazem, krajobrazy i przyroda zapierają dech w piersi, natomiast problemy zachodniego świata wydają się mieć tutaj kompletnie inny, mało znaczący wymiar.

podóże egzotyczne
Na podstawie: pixabay.com
Poznaj wszystkie blaski Jamajki – cudownej ojczyzny B. Marleya. Jamajka (dalsze informacje) położona jest w Archipelagu Wielkich Antyli . Powierzchnia wyspy wynosi 10 992 km2, charakteryzuje się niezwyczajnym bogactwem ukształtowania, zaczynając od przepięknych plaż, poprzez wapienne płaskowyże, zaś w nich wyrzeźbione przez wody podziemne żłoby rzeczne, pieczary oraz głębokie wąwozy, aż po czar imponujących Gór Błękitnych. Jeżeli uwielbiasz egzotyczne wycieczki to strzał w dziesiątkę! Jamajka, a więc w języku dawnych mieszkańców wyspy Xaymaca, to inaczej „kraj drzew oraz wody”.Określenie wciąż pozostaje aktualne, mimo że dzisiaj nie jest ona już tak dziewicza jak przed wiekami, bowiem wysepkę co roku odwiedza prawie milion podróżników. Co sprawia, iż ta trzecia co do rozmiarów wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem nieomalże każdego turysty? Klimat to najogromniejsza atrakcja Jamajki, która przyciąga ponad milion spragnionych słońca podróżników. Cudne, piaszczyste plaże, ciepła, przeźroczysta woda to gwarancja udanego wypoczynku.

jamajka
Napisał: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalne urozmaicenie wyspy, rozliczna fauna i flora tworzy ją kapitalnym miejscem dla turystów zainteresowanych odkrywaniem ślicznych, widokowych miejsc. Wieczory to sposobność do zabawy w rozlicznych pubach jak też degustacji wybornych drinków. Największe atrakcje to: ogród botaniczny Shaw Park, Muzeum B. Marley’a, Runaway Bay, Montego Bay - każdy miłośnik sportów wodnych powinien odwiedzić to miejsce. To czwarte co do wielkości miasto na Jamajce, proponuje mnóstwo turystycznych atrakcji. Negril - to sprawdzony wybór dla wszystkich oczekujących wypoczynku z dala od zgiełku. Świetne miejsce dla wielbicieli natury. Nie czekaj, już dziś wbij w laptop hasło: wycieczka Jamajka, ażeby zarezerwować miejsca!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:56
Tagi: wyspa, słońce, wypoczynek, podróże, przyroda