Kocia rzeczywistość czyli jak porządnie pielęgnować futrzaka

Świat bez kotów musiałby być naprawdę pusty. Dużo ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak mocno przywiązany do człowieka jak pies, nie respektuje komend, jest zupełnie niezależny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się kochać.
Karma dla kotów
Na podstawie: www.sxc.hu
A te mruczące stworzenia towarzyszą nam od wieków. Kiedy zaczęły się poszukiwania archeologiczne w kraju faraonów, odkryto mnóstwo fresków, na których były przedstawione postacie kota. Odkopano też dużo zakonserwowanych kotów – te zwierzaki były przez dawnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do teraz nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wszystko przed nami - witaminy są kotom potrzebne.Kuwety
Teraz czas na kolejną anegdotkę związaną z futrzakami. W pewnym przybytku dla staruszków w USA mieszkał kot, który mógł celnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Czarny kocur mościł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot niedługo potem został odnaleziony nieżywy, ponieważ pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go mocno lękać. Ta historia dowodzi, że człowiek po prostu takich przepowiedni słyszeć nie chce. Oprócz tego wydaje się, iż kot z opowieści zginął z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od dawna mruczki były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do teraz symbolizują nieszczęście. To paskudny stereotyp. Oficjalne analizy twierdzą, że kot wykazuje zdumiewające właściwości lecznicze – potrafi znaleźć miejsce chore i ułożyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i uspokajające mruczenie działa zbawiennie na chorego.


W połowie lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w mieszkaniu mruczka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś inne, droższe karmy. Tak okażesz milusińskiemu, jak bardzo go kochasz. Koty są o wiele inteligentniejsze niż ludzie sądzą, zatem możesz mieć gwarancje, że twój futrzak zrozumie taki gest. Dobrym upominkiem na tę okazję mogą być także drapaki dla kotów – koty lubią takie rzeczy. Więcej:


Na podstawie:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:08:08
Tagi: zwierzęta, kot, koty, karma, człowiek, mruczenie, drapaki, kuwety

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne