Najbardziej atrakcyjne propozycje na zimowy wypoczynek na plaży czyli zalety wspaniałych Seszeli.

Zimowe miesiące to okres, gdy wszyscy tęsknią za słońcem, a już w szczególności za odpoczynkiem pod palmami na plaży. Znajdzie się na świecie takie miejsca, w których tego typu marzenia się spełniają, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele
Napisał: Andrew Moore
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, zaledwie półtora tysiąca od kontynentu afrykańskiego. Składają się z więcej niż stu wysepek, z których tylko część ma mieszkańców, i przyciągają urlopowiczów swoją bogatą przyrodą, piaszczystymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem. Bardzo dużym plusem są też doskonałe warunki do nurkowania i bogactwo podwodnego świata.

Mimo, że Seszele leżą dość blisko od równika, to praktycznie nigdy nie występują tam ekstremalne upały, temperatury mało kiedy przekraczają trzydzieści dwa stopnie, a dodatkowo wszystkich ochładza delikatna bryza. Nie ma tam również problemów z występowaniem cyklonów, jakie niszczą inne znane miejsca turystyczne, dzięki czemu wyspy te są popularne praktycznie przez cały rok, i bez przerwy panują na nich doskonałe warunki do wypoczynku.Na Seszelach
Napisał: Gerwin Sturm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do Seszeli jakiś czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla milionerów, i faktycznie do niedawna uznawane one były za bardzo ekskluzywne i drogie. Lecz w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnych turystów, do obniżek cen przyczyniła się także rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi. Oczywiście planując tam wakacje należy się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących destynacjach, ale różnice są coraz mniejsze.

Popularnym miejscem wyjazdów na te piękne wyspy stał się Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża liczba wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są takie same, jak do innych krajów tego regionu. Żeby wylecieć na te wyspy należy posiadać ważny przez kilka miesięcy paszport, niezbędne będzie również nabycie wizy, lecz to bez żadnego problemu da się będzie zorganizować już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeżeli chodzi o bagaż, to obowiązkowo należy zapakować maskę do nurkowania, stój kąpielowy i kilka tubek kremu przeciwsłonecznego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:08:02
Tagi: urlop, plaża, turysta, wycieczka, wyspy