Najbardziej popularne kierunki wakacyjnych wyjazdów czyli jakich powodów warto wybrać się do Dubaju

Egzotyczne kraje od wielu lat kuszą turystów, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się Azja oraz Afryka. Bardzo modny zaczyna też być Dubaj, jedno z większych miast położonych na Półwyspie Arabskim. Rejon ten od dawna znany jest z ogromnych pokładów ropy naftowej, która dała duże bogactwo mieszkającym tam ludziom.
Dubaj
Napisał: Guilhem Vellut
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz rządzący tam dobrze wiedzą, że ropa kiedyś się skończy, i zdecydowali się zainwestować mnóstwo pieniędzy w rozwój turystyki. A że rejon ten ma także w tym względzie bardzo duży potencjał, to przez ostatnie lata Dubaj wakacje wyrósł na jedno z najpopularniejszych miejsc odpoczynku turystów z całego świata. Lecz kusi on nie tylko przepięknym morzem i mnóstwem atrakcji, lecz również bardzo dużą liczbą sklepów i butików. W Dubaju mają swoje placówki wszystkie największe firmy kosmetyczne i odzieżowe, a cały miesiąc zakupów, promocji i loterii przyciąga dziesiątki milionów osób pragnących coś interesującego kupić.

Wyjeżdżając na wakacje w styczniu da się nie tylko doskonale wypocząć, ale też przywieźć sporo drobiazgów znalezionych w ciekawych cenach. Z powodu odległości dzielącej nasz kraj od Dubaju liczyć się trzeba z dużo większymi wydatkami, niż w przypadku bliższych krajów. Sam lot trwa około sześciu godzin, lecz za to na miejscu wszystkich turystów przywitają niesamowite widoki i wielki przepych. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się zwłaszcza loty z Wrocławia, z tego właśnie miasta obsługiwana jest regularna siatka połączeń do Dubaju kilku różnych operatorów.Z reguły wycieczki do Dubaju trwają do dwóch tygodni, jeśli ktoś będzie miał możliwości to jednak dłuższy pobyt jest bardziej polecany. W Dubaju tak dużo jest do zwiedzania, że tydzień to po prostu będzie za mało, żeby wszystkie najlepsze atrakcje zaliczyć. Z pewnością zachwycają swoim pięknem wspaniałe, słoneczne plaże i rafy koralowe, lecz coś dla siebie mogą znaleźć miłośnicy innych atrakcji oraz rozrywek. Szczególnie warty odwiedzenia jest najwyższy budynek na świecie, panorama z jego tarasu widokowego jest naprawdę niesamowita i długo się ją pamięta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:55
Tagi: lot, Afryka, Azja, Pobyt